Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Svátek svatého Valentýna se kryje s Černým čtvrtkem proti genderově podmíněnému násilí

Výběr Christnetu

Svátek svatého Valentýna se kryje s Černým čtvrtkem proti genderově podmíněnému násilí

Vlastní zpráva / 14. 2. 2019 10:34

„V každé zemi je genderově podmíněné násilí tragickou realitou. Toto násilí je často skryté a oběti jej tají ze strachu ze stigmatizování a pokračování násilí“, upozorňuje dnes Světová rada církví (WCC) ve své zprávě v souvislosti s oslavou populárního svátku svatého Valentýna. Svátek se totiž letošní rok kryje s tzv. Černým čtvrtkem proti genderově podmíněnému násilí. 

Domácí zpravodajství

Kněz odsouzený za zneužívání se činu nedopustil, rozhodl soud

ČTK / redakce / 13. 2. 2019 12:11

Kněz odsouzený za zneužívání se činu nedopustil, rozhodl soud Jesenický okresní soud dnes zprostil v obnoveném řízení obžaloby ze zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje. Muž byl za tento čin v roce 2011 odsouzen k podmíněnému trestu. Soudce Miloš Kubíček dnes v rozsudku uvedl, že nebylo prokázáno, že se tento skutek stal. Kuszaj byl odsouzen neprávem na základě nevěrohodné výpovědi mladíka. Obnovu řízení soud povolil v listopadu 2016. Svou významnou roli v případu hrál revizní znalecký posudek.

Domácí zpravodajství

Zproštění muslima Sáňky v kauze knihy Základy tauhídu je definitivní

ČTK / 13. 2. 2019 9:03

Zproštění muslima Sáňky v kauze knihy Základy tauhídu je definitivní Zproštění bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky v kauze šíření českého překladu knihy Základy tauhídu - Islámský koncept boha je definitivní. Podle justiční databáze InfoSoud zamítl Nejvyšší soud dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který se zproštěním nesouhlasil.

Ze světa

Delegace venezuelské opozice jednala se zástupci Vatikánu

ČTK / 12. 2. 2019 15:13

Delegace venezuelské opozice jednala se zástupci Vatikánu Delegace vůdce venezuelské opozice Juana Guaidóa se včera setkala se zástupci Vatikánu, informovala agentura AP. Papeže již dříve požádal stávající prezident Nicolás Maduro, aby v současné krizi ve Venezuele sehrál roli zprostředkovatele. O to samé ho následně žádal i předseda parlamentu Guaidó, který se prohlásil úřadujícím prezidentem.

Domácí zpravodajství

K výročí svatořečení Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma

ČTK / 10. 2. 2019 14:29

K výročí svatořečení Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma Ke 30. výročí kanonizace české patronky svaté Anežky České se uskuteční národní pouť do Říma. Svatořečení české přemyslovské princezny, řeholnice a významné osobnosti společenského života se v roce 1989 zúčastnilo 10.000 věřících z Československa a krajanů, žijících v exilu. Svatořečena byla 12. listopadu 1989 papežem Janem Pavlem II., v předvečer sametové revoluce v Československu.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)