Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František navštíví v březnu Maroko. Sejde se s králem i uprchlíky a bude slavit eucharistii

Ze světa

Papež František navštíví v březnu Maroko. Sejde se s králem i uprchlíky a bude slavit eucharistii

ČTK / redakce / 10. 2. 2019 13:01

Papež František se při své březnové návštěvě Maroka setká s uprchlíky a zavítá do institutu pro přípravu imámů. Oznámil to dnes Vatikán, který zveřejnil podrobnější program Františkovy marocké cesty. V Maroku bude papež 30. a 31. března a bude to v krátké době jeho druhá návštěva muslimské země. V únoru papež navštívil Spojené arabské emiráty.

Ze světa

Po Madurovi žádá papeže o pomoc s krizí ve Venezuele i Guaidó

ČTK / 8. 2. 2019 11:11

Po Madurovi žádá papeže o pomoc s krizí ve Venezuele i Guaidó Opoziční vůdce a prozatímní prezident Venezuely Juan Guaidó včera v rozhovoru s italskou stanici Sky TG24 požádal papeže Františka, aby v současné krizi ve Venezuele sehrál roli zprostředkovatele. K podobnému kroku již dříve vyzval stávající prezident země Nicolás Maduro.

Ze světa

Trump opět vystoupil proti potratům, vysloužil si ovace

ČTK / 8. 2. 2019 10:59

Trump opět vystoupil proti potratům, vysloužil si ovace Americký prezident Donald Trump si včera na tradiční Národní modlitební snídani vysloužil za svá vyjádření proti potratům ovace ve stoje od náboženských vůdců, napsal americký list The Washington Post. Podle agentury AP si šéf Bílého domu takto snaží získat ještě větší podporu od konzervativních voličů před prezidentskými volbami v roce 2020, ve kterých bude usilovat o znovuzvolení.

Domácí zpravodajství

Staněk: agenda církví by měla zůstat na kultuře

ČTK / 7. 2. 2019 17:13

Staněk: agenda církví by měla zůstat na kultuře Vyplácení finanční náhrady a příspěvku na podporu činnosti církví by podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) mělo zůstat v gesci jeho úřadu. S nápadem převést agendu církví pod ministerstvo financí přišel předseda hnutí ANO Andrej Babiš při svém prvním pokusu o sestavování vlády. Převod zmiňuje také programové prohlášení současné vlády.

Ze světa

Ruský soud poslal na šest let za mříže dánského jehovistu

ČTK / 7. 2. 2019 17:15

Ruský soud poslal na šest let za mříže dánského jehovistu Ruský soud  poslal na šest let za mříže Dána Dennise Christiansena, který byl v Rusku zadržen jako první člen náboženské společnosti Svědci Jehovovi. Ta je v Rusku zakázaná jako extremistická organizace. Ještě před vynesením verdiktu Christiansen podle novinářů v soudní síni vykřikl, že doufá, že v Rusku budou respektovat právo na svobodu vyznání. 

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)