Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Hromnice připomenou zasvěcený život řeholníků a sester

Domácí zpravodajství

Hromnice připomenou zasvěcený život řeholníků a sester

ČTK / 2. 2. 2019 9:12

Tradici a úlohu církevních řádů a řeholních společenství připomíná dnešní Den zasvěceného života. Slaví se po celém světě, je určen zasvěceným osobám, ale je také možností, jak život za klášterními zdmi představit a podpořit. Řeholníci se také při této příležitosti tradičně setkávají se svými biskupy. V České republice působí 31 mužských a 63 ženských řeholních institutů. K začátku letošního roku v Česku žilo 656 řeholníků a 1065 řeholnic.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka: Církev vyčká, jak o finančních náhradách rozhodne Senát

ČTK / 1. 2. 2019 10:18

Kardinál Duka: Církev vyčká, jak o finančních náhradách rozhodne Senát Římskokatolická církev vyčká na rozhodnutí Senátu o novele o zdanění církevních restitucí, až pak podnikne další kroky. Postupovat chce společně s ostatními církvemi a Federací židovských obcí. Jednat chce s premiérem a příslušnými ministry. Novinářům to včera po zasedání České biskupské konference (ČBK) řekl kardinál Dominik Duka.

Domácí zpravodajství

O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února

ČTK, mn / 31. 1. 2019 13:36

O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února O zdanění církevních náhrad a o novele zákonů týkajících se odchodu Británie z EU bez dohody bude Senát rozhodovat na schůzi, která začne 27. února. 

Ze světa

V Nizozemsku skončila protestní tříměsíční bohoslužba

ČTK / 31. 1. 2019 13:38

V Nizozemsku skončila protestní tříměsíční bohoslužba Kostel v nizozemském Haagu se dnes rozhodl ukončit nepřetržitou tříměsíční bohoslužbu, jejímž cílem bylo ochránit arménskou rodinu, které hrozila deportace. Protest skončil v reakci na rozhodnutí vlády, jež dovolí v zemi zůstat stovkám mladých lidí, kteří přišli do Nizozemska nelegálně jako děti a v zemi vyrůstali.

Ze světa

Nejvyšší soud Pákistánu potvrdil zproštění viny křesťanky Bibiové

ČTK, red. / 29. 1. 2019 14:12

Nejvyšší soud Pákistánu potvrdil zproštění viny křesťanky Bibiové Pákistánský nejvyšší soud dnes potvrdil osvobození křesťanky Asii Bibiové, která byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti za údajnou urážku islámského proroka Mohameda. Učinil tak odmítnutím petice, s níž radikální islamisté požadovali, aby žena byla popravena.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 147)