Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Řecku poprvé veřejně slavili liturgie, zájem byl enormní. Země se otevře i pro turisty

Ze světa

V Řecku poprvé veřejně slavili liturgie, zájem byl enormní. Země se otevře i pro turisty

ČTK, red. / 18. 5. 2020 9:54

Desetitisíce Řeků po více než dvou měsících koronavirové přestávky směly v neděli poprvé přijít na bohoslužbu do kostela. Kvůli karanténním opatřením nemohli věřící oslavit ani pravoslavné Velikonoce, které letos připadly na konec dubna. Už v pondělí čeká Řeky další uvolnění restrikcí: otevřít se mají památky, střední školy a podle nového vládního nařízení i nákupní centra. Již je možná i rekreace u moře.

Domácí zpravodajství

Senátoři vyzvali Čínu, aby vyjasnila zmizení dalajlamova nástupce

ČTK / 15. 5. 2020 21:48

Senátoři vyzvali Čínu, aby vyjasnila zmizení dalajlamova nástupce Čeští senátoři se připojili k deklaraci vyzývající Čínu, aby vyjasnila okolnosti zmizení dalajlamova nástupce krátce po jeho nominaci před 25 lety. Zároveň požádali ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby celému případu věnoval náležitou pozornost a k výzvám se přidal. 

Domácí zpravodajství

Biskup Malý podepsal petici za přijetí dětí z řeckých táborů. Vláda souhlas zatím nedala

Vlastní zpráva / 14. 5. 2020 12:33

Biskup Malý podepsal petici za přijetí dětí z řeckých táborů. Vláda souhlas zatím nedala Biskup Václav Malý podepsal petici za přijetí dětí bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Autoři a signatáři petice žádají českou vládu o přijetí nejméně 40 dětí bez doprovodu, které žijí podle řady svědectví v otřesných podmínkách v Řecku.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo kultury vytvoří nový rejstřík církví. Registruje jich 43, dvě desítky odmítlo

ČTK / 13. 5. 2020 18:36

Ministerstvo kultury  vytvoří nový rejstřík církví. Registruje jich 43, dvě desítky odmítlo Ministerstvo kultury chce za 11 milionů korun vytvořit nový rejstřík církví a náboženských společností. Ze státního rozpočtu by pro tento záměr úřad potřeboval dva miliony korun, devět milionů korun by měl získat z evropských zdrojů. V Česku je aktuálně registrováno 43 církví a náboženských společností, zatím poslední zapsanou bylo loni v březnu Společenství baptistických sborů.

Domácí zpravodajství

Evangelíci zašlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun

e-cirkev.cz / 13. 5. 2020 18:23

Evangelíci zašlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun Evangelíci pošlou na podporu uprchlíků v Řecku i v syrském Aleppu téměř milion korun. Synodní rada Českobratrské církve evangelické již začátkem ledna podpořila mimořádným příspěvkem organizaci Lékaři bez hranic. Částka 200 tisíc Kč by měla přispět k řešení znepokojivé situace uprchlíků na řeckých ostrovech. Zároveň začátkem roku vyhlásila celocírkevní sbírku

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)