Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Církev československá husitská slaví 100. výročí vzniku republiky

Domácí zpravodajství

Církev československá husitská slaví 100. výročí vzniku republiky

CČSH / 27. 10. 2018 15:43

V neděli 28. října se koná v Hradci Králové slavnostní bohoslužba k 100. výročí republiky vedená patriarchou Tomášem Buttou a královéhradeckým biskupem Pavlem Pechancem. I na dalších místech České republiky pořádá Církev československá husitská bohoslužby věnované tomuto výročí a s místními samosprávami a ekumenou se podílí na řadě akcí. MAgazín Christnet o oslavách informoval patriarcha Tomáš Butta. Církev československá husitská se také připravuje na 100. výročí svého vzniku v roce 2020.

Ze světa

Irská zpěvačka Sinéad O´Connorová konvertovala k islámu

Vlastní zpráva / 26. 10. 2018 21:22

Irská zpěvačka Sinéad O´Connorová konvertovala k islámu Irská zpěvačka Sinéad O´Connorová oznámila, že konvertovala k islámu. Na svém twitterovém účtu uvedla, že přijala arabské jméno Šuhadá. O´Connorová, která se proslavila hlavně hitem Nothing Compares 2 U z roku 1990, poděkovala ostatním muslimům za podporu.

Ze světa

V Barmě se podle vyšetřovatele OSN nadále odehrává genocida

ČTK, kir, mn / 25. 10. 2018 16:39

V Barmě se podle vyšetřovatele OSN nadále odehrává genocida Genocida muslimské menšiny Rohingů v Myanmaru (Barmě) pokračuje a vláda dává stále více najevo, že nemá zájem o vybudování plně fungující demokracie, prohlásil vyšetřovatel OSN před předáním své zprávy Radě bezpečnosti OSN. Za práva pro Rohingy se zasazoval i papež František při své loňské návštěvě v Myanmaru.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka ukončil své členství v Českém svazu bojovníků za svobodu

Vlastní zpráva / 24. 10. 2018 21:38

Kardinál Duka ukončil své členství v Českém svazu bojovníků za svobodu Pražský arcibiskup Dominik Duka ukončil členství v Českém svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Podle vyjádření mluvčího pražského arcibiskupství Stanislava Zemana pro magazín Christnet, tak Duka učinil dopisem napsaným předsedovi svazu Jaroslavu Vodičkovi.

Domácí zpravodajství

Rada vlády: Je třeba co nejdřív ratifikovat Istanbulskou úmluvu

ČTK, red. / 24. 10. 2018 8:50

Rada vlády: Je třeba co nejdřív ratifikovat Istanbulskou úmluvu Podle rady vlády pro rovnost žen a mužů je potřeba, aby Česko co nejdřív ratifikovalo takzvanou Istanbulskou úmluvu proti násilí na ženách a proti domácímu násilí. Přispělo by to ke zlepšení prevence i pomoci obětem. Vyplývá to z usnesení, které rada schválila v pondělí. Jednání rady řídil premiér Andrej Babiš (ANO) jako její předseda.

Článek měsíce

Antikrist Petera Thiela

Martin Bedřich / 5. 10. 2025

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Podporuje Vaše diecéze synodální proces?
Ano
0%
 
Částečně
0%
 
Trochu
0%
 
Ne
100%
 
(Počet hlasů celkem: 3)