Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Před 20 lety se v Brně otevřela první mešita v České republice

Domácí zpravodajství

Před 20 lety se v Brně otevřela první mešita v České republice

ČTK / 3. 7. 2018 16:52

První mešitu v České republice otevřeli brněnští muslimové 2. července 1998 a přes protesty při její stavbě i pozdější útoky radikálů funguje dodnes. Muslimové původně chtěli, aby měla věžičku symbolizující minaret, který je součástí mešit ve světě, po protestech ale Islámská nadace v Brně od záměru ustoupila. Duchovní stánek tedy zdobí jen zelená mozaika nad dveřmi s náboženským textem. Zařízení mešity je v porovnání s ostatními ve světě relativně strohé.

Domácí zpravodajství

V České republice byly ustaveny komunity Archa Jeana Vaniera

red. / 2. 7. 2018 8:56

V České republice byly ustaveny komunity Archa Jeana Vaniera V květnu 2018 byly dvě české organizace poskytující službu chráněného bydlení lidem s mentálním postižením přijaty do mezinárodní Federace komunit Archa Jeana Vaniera jako „projekt Archy“.

Ze světa

Nositelem Templetonovy ceny za rok 2018 se stal jordánský král Abdulláh II.

red. / 2. 7. 2018 8:06

Nositelem Templetonovy ceny za rok 2018 se stal jordánský král Abdulláh II. Ve středu bylo v americké Filadelfii oznámeno, že letošním nositelem prestižní Templetonovy ceny za rok 2018 se stává jordánský král Abdulláh II.. Jsou tím oceněny jeho zásluhy o mír uvnitř islámského světa a dialog s ostatními náboženstvími.

Domácí zpravodajství

Křesťanský billboard vyhrál soutěž Zlaté pero o nejlepší originální reklamní text

mv / 26. 6. 2018 7:31

Křesťanský billboard vyhrál soutěž Zlaté pero o nejlepší originální reklamní text Český Creative Copywriters Club vyhlásil vítězný text 7. ročníku soutěže o nejlepší reklamní text Zlaté pero, informoval server mediar.cz. Mezi 36 přihlášenými pracemi nejvyšší příčku obsadil text billboardu, který byl umístěn na stěně Salesiánského kostela na pražském Kobyliském náměstí.z

Domácí zpravodajství

Katolíci i další církve v Česku odmítají Istanbulskou úmluvu

ČTK, red. / 26. 6. 2018 7:05

Katolíci i další církve v Česku odmítají Istanbulskou úmluvu Představitelé několika církví působících v Česku včetně církve římskokatolické odmítají přijetí Istanbulské úmluvy, která má potírat násilí na ženách. Jsou přesvědčeni o tom, že úmluva není pro členy Evropské unie potřebná ani přínosná, neboť všechny státy EU již nyní považují v ní zdůrazněné dodržování lidských práv a svobod za základní charakteristiku svého státu

Článek měsíce

Antikrist Petera Thiela

Martin Bedřich / 5. 10. 2025

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Podporuje Vaše diecéze synodální proces?
Ano
20%
 
Částečně
20%
 
Trochu
0%
 
Ne
60%
 
(Počet hlasů celkem: 5)