Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rwanda požaduje od Vatikánu omluvu za roli katolíků v genocidě

Ze světa

Rwanda požaduje od Vatikánu omluvu za roli katolíků v genocidě

ČTK / 28. 11. 2016 9:20

Rwandská vláda vyzvala Vatikán, aby se omluvil za roli katolické církve v genocidě ve Rwandě v roce 1994, kdy extremisté z řad většinových Hutuů zavraždili během několika měsíců kolem 800.000 menšinových Tutsiů. Rwandská katolická církev, k níž se tehdy hlásila většina obyvatel země, byla blízká extremistickým Hutuům a někteří její kněží a další členové se na masakrech přímo podíleli.

Ze světa

Podle oficiálních statistik v Norsku roste počet muslimů i katolíků, luteránů ubývá

ČTK / 26. 11. 2016 0:34

V Norsku v posledních několika letech výrazně vzrostl počet lidí, kteří se hlásí ke katolické církvi či k muslimskému vyznání. S odvoláním na data místního statistického úřadu o tom včera informovala agentura AP. Členů tradiční norské luteránské církve naproti tomu ubývá.

Domácí zpravodajství

Novým generálním sekretářem Ekumenické rady církví byl zvolen starokatolík Petr Jan Vinš

ERC, red. / 25. 11. 2016 13:52

Novým generálním sekretářem Ekumenické rady církví byl zvolen starokatolík Petr Jan Vinš Ve čtvrtek se konalo v Praze v zasedacích prostorách ústředí Českobratrské církve evangelické 13. valné shromáždění Ekumenické rady církví v ČR, kterého se zúčastnili zástupci členských církví a pozrovatelů ERC. Na programu zasedání byla také volba nového generálního sekretáře ERC pro nadcházející čtyřleté období, tím byl zvolen ThDr. Petr Jan Vinš, který je duchovním Starokatolické církve a lektorem Univerzity Karlovy.

Domácí zpravodajství

Katolická církev loni investovala 1,2 miliardy pro příští výnosy

ČTK / 23. 11. 2016 12:11

Katolická církev loni investovala 1,2 miliardy pro příští výnosy Katolická církev v loňském roce investovala 1,2 miliardy korun s cílem budoucího výnosu. Další miliardu vložila do školství, zdravotnictví, sociální oblasti či péče o památky. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci České biskupské konference (ČBK).

Domácí zpravodajství

Prezident Zeman udělil milost odsouzené ženě na žádost papeže Františka

ČTK / 22. 11. 2016 12:00

Prezident Zeman udělil milost odsouzené ženě na žádost papeže Františka Prezident Miloš Zeman udělil milost dvěma vězeňkyním. Jedné z nich na žádost papeže Františka ke konci Svatého roku milosrdenství, jde o mladou ženu starající se ve vězení o dítě, které by po dosažení tří let muselo od matky. 

Článek měsíce

Antikrist Petera Thiela

Martin Bedřich / 5. 10. 2025

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Podporujete Pařížskou dohodu o klimatu?
Ano, jednoznačně
63%
 
Ano, ale s výhradami
5%
 
Částečně, značně kriticky
2%
 
Ne
30%
 
(Počet hlasů celkem: 83)