Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ústavní soud obdržel stížnost kardinála a právníka ve sporu s divadly v Brně

Domácí zpravodajství

Ústavní soud obdržel stížnost kardinála a právníka ve sporu s divadly v Brně

ČTK / 25. 8. 2021 9:39

Ústavní soud (ÚS) obdržel stížnost kardinála Duky a právníka Němce, kteří se domáhali omluvy od brněnských divadel.  Hry režiséra Olivera Frljiče v podání zahraničních souborů provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly i západní pohled na muslimský svět. Podle pravomocného rozsudku, potvrzeného i Nejvyšším soudem (NS), však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání. 

Ze světa

Vatikán potrestal bývalého polského arcibiskupa Gołębiewského za nedbalé prověření zneužívání

ČTK / 24. 8. 2021 22:33

Vatikán potrestal bývalého polského arcibiskupa Gołębiewského za nedbalé prověření zneužívání Svatý stolec potrestal někdejšího vratislavského arcibiskupa Mariana Gołębiewského za nedbalost v případě prověřování obvinění ze sexuálního zneužívání. Třiaosmdesátiletý polský duchovní se mimo jiné nesmí účastnit církevních ani světských ceremonií, naopak dostal příkaz k pokání a modlitbě, zveřejnila to dnes vratislavská arcidiecéze.

Ze světa

Slovensko vyžaduje registraci na bohoslužbách s papežem. Do příhraničního Šaštína se chystají i Češi

ČTK / 21. 8. 2021 12:52

Slovensko vyžaduje registraci na bohoslužbách s papežem. Do příhraničního Šaštína se chystají i Češi Zájemci o účast na veřejných akcích s papežem Františkem při jeho zářijové návštěvě Slovenska se musejí předem elektronicky registrovat. Věřící z Česka budou mít z ohlášených akcí s papežem nejblíže bohoslužbu v Šaštíně 15. září. Město je od hranic s Českem vzdáleno jen zhruba 15 kilometrů. 

Domácí zpravodajství

Biskup Cikrle oslavil 75. narozeniny, o jeho dalším působení rozhodne papež

ČTK / 21. 8. 2021 12:39

Biskup Cikrle oslavil 75. narozeniny, o jeho dalším působení rozhodne papež Od pádu komunistické totality neměla brněnská diecéze jiného sídelního biskupa než Vojtěcha Cikrleho. Během jeho působení na biskupském stolci církev výrazně rozšířila své aktivity v diecézi, otevřela více než 50 nových kaplí, kostelů a dalších církevních staveb, ale také koupila obchodní centrum Velký Špalíček v centru Brna. Včera Cikrle dovršil 75 let, což znamená povinnost odeslat papeži Františkovi abdikační dopis.

Ze světa

Papež František vyzval k očkování proti covidu-19, podle něj jde o akt lásky

ČTK / 18. 8. 2021 21:21

Papež František vyzval k očkování proti covidu-19, podle něj jde o akt lásky Papež František dnes vyzval k očkování proti covidu-19. Podle něj jde o akt lásky, který očkovaný člověk prokazuje svým blízkým a celé společnosti. 

Článek měsíce

Hledět nejen dovnitř církve, ale i na svět okolo ní

Ondřej Havlíček / 12. 7. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 784)