Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Duchovní a disident František Lízna by se dožil osmdesátin. Zemřel v březnu na covid

Výběr Christnetu

Duchovní a disident František Lízna by se dožil osmdesátin. Zemřel v březnu na covid

ČTK / 11. 7. 2021 21:08

Katolický duchovní, jezuita a bývalý chartista František Lízna byl dlouholetým duchovním správcem farnosti Vyšehorky na Šumpersku. Letos 11. července by se dožil osmdesátin, 4. března však zemřel. Osudnou se mu stala pandemie, je jednou z obětí nemoci covid-19.

Kultura

Nový podcast Letní punkta zve k návštěvě různých spirituálních míst v Čechách

Vlastní zpráva / 10. 7. 2021 14:13

Nový podcast Letní punkta zve k návštěvě různých spirituálních míst v Čechách Od 1. července 2021 každý týden ve čtvrtek vychází nový díl podcastu Letní punkta.
Jedná se o volnou sérii osobně laděných podcastů, která zve k návštěvě různých spirituálních míst v Čechách. Mezi hosty, kteří provádějí jednotlivými díly, jsou například architekti Josef Pleskot, Anna Beata Háblová nebo teolog Tomáš Sixta.

Domácí zpravodajství

Setkání na střeše Arcibiskupského paláce hodnotí policie jako možný přestupek

ČTK / 9. 7. 2021 13:42

Setkání na střeše Arcibiskupského paláce hodnotí policie jako možný přestupek Dubnový večírek, který se konal na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí, vyhodnotila policie jako možné přestupkové jednání. Událost i sedm zúčastněných lidí proto oznámila k dořešení příslušným orgánům. Akce se konala v době, kdy byla podobná setkání zakázána kvůli pandemické situaci.

Ze světa

Podle šéfa korejské zpravodajské služby se pracuje na možné návštěvě papeže v Severní Koreji

ČTK / 9. 7. 2021 13:17

Podle šéfa korejské zpravodajské služby se pracuje na možné návštěvě papeže v Severní Koreji Šéf jihokorejské zpravodajské služby Pak Če-won řekl, že pracuje na možné návštěvě papeže Františka v Severní Koreji. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na agenturu Fides, která je spojená s Vatikánem. Byla by to vůbec první návštěva papeže v uzavřeném státu, který na svém území neumožňuje trvalé působení kněží.

Domácí zpravodajství

Olomoucké arcibiskupství věnuje dřevo na obnovu tornádem zničeného kostela

ČTK / 9. 7. 2021 10:22

Olomoucké arcibiskupství věnuje dřevo na obnovu tornádem zničeného kostela Dřevo na novou střechu kostela v Moravské Nové Vsi, kterou v červnu zničilo tornádo, věnuje ze svých lesů olomoucké arcibiskupství. Na poskytnutí daru z církevních lesů se arcibiskupství dohodlo s Mariánem Kalinou, který je v Moravské Nové Vsi farářem. Dar stvrdil také olomoucký arcibiskup Jan Graubner s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem, pod jehož diecézi farnost i další místa postižená tornádem spadají. 

Článek měsíce

Jak dlouho se vybíral nový „zimní“ pražský arcibiskup?

Vít Luštinec / 16. 5. 2022

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 543)