Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Lesy ČR: V porostech, o něž žádá církev, těžíme oprávněně

Domácí zpravodajství

Lesy ČR: V porostech, o něž žádá církev, těžíme oprávněně

ČTK / 12. 11. 2013 15:51

Státní podnik Lesy ČR tvrdí, že v případě těžby v porostech, o něž žádá církev, postupuje správně. Českobudějovické biskupství podalo k soudu návrh na předběžní opatření, aby státní lesy přestaly kácet v lokalitách na Táborsku, které má v restitucích získat církev zpět. Lesy ČR uvádí, že neporušují zákony a odstraňují jen následky živelních kalamit. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. 

Domácí zpravodajství

KSČM bude ve Sněmovně opět prosazovat referendum o majetkovém vyrovnání

ČTK / 12. 11. 2013 13:02

KSČM bude ve Sněmovně opět prosazovat referendum o majetkovém vyrovnání KSČM bude ve Sněmovně opět prosazovat referendum k majetkovému vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, které jsou podle ní pro stát nevýhodné. Komunisté chtějí taky o rok odložit účinnost občanského zákoníku, předlohu už mají hotovou.

Ze světa

Patriarcha Kirill varoval před plíživým nátlakem na křesťany v Evropě

ČTK / 12. 11. 2013 12:44

Patriarcha Kirill varoval před plíživým nátlakem na křesťany v Evropě Násilné šíření ateismu v soudobé Evropě podrývá etické základy dnešní civilizace. Prohlásil to dnes v Moskvě při setkání s milánským arcibiskupem Angelem Scolou patriarcha ruské pravoslavné církve Kirill. Podle agentury ITAR-TASS varoval, že "v Evropě dochází k plíživému nátlaku na křesťany pod hesly tolerance a multikulturalismu". 

Domácí zpravodajství

Babiš kritizuje inflační doložku k církevním restitucím

ČTK / 12. 11. 2013 5:38

Babiš kritizuje inflační doložku k církevním restitucím Předseda hnutí ANO 2011 Andrej Babiš kritizuje inflační doložku k církevním restitucím. Stát by měl církvím vyplatit během 30 letech celkem 59 miliard korun. Babiš upozornil, že tato částka není pevná, inflační doložka ji může zvýšit, a to vzhledem k oslabování české koruny významně.

Domácí zpravodajství

Českobudějovické biskupství chce, aby Lesy ČR přestaly těžit dřevo v restituovaných lesích

ČTK / 11. 11. 2013 19:14

Českobudějovické biskupství chce, aby Lesy ČR přestaly těžit dřevo v restituovaných lesích Českobudějovické biskupství podalo k soudu návrh na předběžné opatření na to, aby Lesy ČR přestaly s těžbou dřeva v lesích na Táborsku, o něž církev žádá. Jedná se o lesy na pozemcích římskokatolické farnosti Hoštice. Biskupství už v pátek podalo kvůli těžbě trestní oznámení. ČTK o tom informoval generální vikář českobudějovické diecéze Adolf Pintíř. Vyjádření státních lesů ČTK zjišťuje. 

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
82%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
17%
 
(Počet hlasů celkem: 343)