Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Obec Tvarožná na slavkovském bojišti obnoví kapli, kterou poničili zloději kovů

Domácí zpravodajství

Obec Tvarožná na slavkovském bojišti obnoví kapli, kterou poničili zloději kovů

ČTK / 11. 11. 2013 15:32

Obec Tvarožná na Brněnsku obnoví do příští letní turistické sezony kapli Panny Marie Sněžné, z níž zloději kovů v uplynulých dnech ukradli kopuli pobitou měděným plechem. Kaple stojí na vrchu Santon na slavkovském bojišti. Její obnova přijde na 200.000 korun. Obec shání na záměr peníze, řekl dnes ČTK její starosta Petr Buchta. 

Domácí zpravodajství

Charita ČR pomáhá Filipínám mírnit následky ničivého tajfunu

Charita.cz / 11. 11. 2013 15:01

Charita ČR pomáhá Filipínám mírnit následky ničivého tajfunu Tajfun Haiyan zasáhl střední část Filipín a zanechal za sebou ničivou zkázu. Charita ČR se proto spolu s ostatními národními Charitami zapojí do pomoci na zmírnění následků této přírodní katastrofy. 

Kultura

Příští rok bude v Praze velká výstava o benediktinech. Návštěvnící uvidí i vzácný Vyšehradský kodex

ČTK / 11. 11. 2013 13:23

Příští rok bude v Praze velká výstava o benediktinech. Návštěvnící uvidí i vzácný Vyšehradský kodex Příští rok se v Praze otevře výstava o benediktinském řádu a jeho kultuře, představí život středověkého kláštera a řadu architektonických a uměleckých památek. Výstava Otevři zahradu rajskou, Benediktini v srdci Evropy 800-1300 nabídne také vzácný Vyšehradský kodex.

Domácí zpravodajství

Gotické kostelíky pod hradem Lipnice se znovu otevřely návštěvníkům

ČTK / 9. 11. 2013 16:16

Gotické kostelíky pod hradem Lipnice se znovu otevřely návštěvníkům Gotické kostelíky pod hradem Lipnice se dnes před svátkem sv. Martina opět otevřely návštěvníkům. V kostele sv. Martina v Dolním Městě se lidé zúčastnili bohoslužby a pak divadelního představení v tamním hostinci. Zájemci si mohli prohlédnout i další gotické kostely pod Lipnicí - sv. Jiří v Řečici a sv. Markéty v Loukově. ČTK to řekl zástupce sdružení Přátelé podlipnických kostelů a lipnický kastelán Marek Hanzlík. 

Ze světa

Od narození Martina Luthera uplyne zítra 530 let

ČTK / 9. 11. 2013 10:47

Od narození Martina Luthera uplyne zítra 530 let Německý teolog, kazatel a reformátor Martin Luther, který se narodil 10. listopadu 1483, je považován za hlavního iniciátora rozdělení západních křesťanů na katolíky a protestanty. Jeden z největších rozkolů v dějinách církve spustilo jeho 95 tezí proti zlořádům tehdejší církve (zejména proti zneužívání odpustků), jež v roce 1517 přibil na dveře chrámu ve Wittenbergu.

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
82%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
17%
 
(Počet hlasů celkem: 343)