Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická církev při majetkovém vyrovnání plně uznává hranici 25. února 1948, říká Holub

Domácí zpravodajství

Katolická církev při majetkovém vyrovnání plně uznává hranici 25. února 1948, říká Holub

ČTK / 14. 11. 2013 13:43

Řád německých rytířů (Německý řád. Řád bratří a sester německého Domu Panny Marie v Jeruzalémě) v těchto dnech včera požádal o vydání přibližně 13.500 hektarů pozemků i některých historicky vlastně budov; mj. se jedná o hrady Bouzov a Sovinec či lázně Karlova Studánka. V návaznosti na to generální sekretář České biskupské konference Mons. Tomáš Holub učinil prohlášení. V něm zdůraznil, že katolická církev plně uznává hranici 25. února 1948 zakotvenou v zákoně o majetkovém vyrovnání.

Domácí zpravodajství

ČSSD chce jednat o revizi majetkového vyrovnání se zástupci církví

ČTK / 14. 11. 2013 12:46

ČSSD chce jednat o revizi majetkového vyrovnání se zástupci církví ČSSD chce jednat o revizi majetkového vyrovnání se zástupci církví. Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka už požádal o schůzku kardinála Dominika Duku a předsedu Ekumenické rady církví Joela Rumla o schůzku.

Ze světa

Limburský biskup nadále hájí předraženou přestavbu svého sídla

ČTK / 13. 11. 2013 17:07

Limburský biskup nadále hájí předraženou přestavbu svého sídla Německý biskup Franz Peter Tebartz-van Elst poprvé od svého odeslání do dočasného vyhnanství promluvil na veřejnosti. V rozhovoru pro německé vydání církevního časopisu Vatican Magazin se mimo jiné ohradil proti nelichotivé přezdívce "biskup luxusu", kterou si vysloužil za předraženou přestavbu svého sídla v Limburgu. 

Domácí zpravodajství

Kardinál Ravasi představením své nové knihy symbolicky v Praze zahájí Nádvoří národů

Apha.cz / 13. 11. 2013 16:52

Kardinál Ravasi představením své nové knihy symbolicky v Praze zahájí Nádvoří národů Ve dnech 14. - 16. listopadu 2013 navštíví Českou republiku kardinál Gianfranco Ravasi. Předseda Papežské rady pro kultury přijíždí do Prahy na pozvání kardinála Dominika Duky a ministerstva kultury, aby představil knihu „Neznámý Bůh“. Symbolicky tak zahájí dialog mezi světem víry a nevíry, inspirovaný sv. Pavlem, označovaný jako Nádvoří národů. Myšlenku podobného dialogu inicioval papež Benedikt XVI. pod dojmem návštěvy ČR v roce 2009.

Domácí zpravodajství

Ústavní právník Kysela: Církve by musely se změnou restitučního zákona souhlasit

Vlastní zpráva / 13. 11. 2013 16:51

Ústavní právník Kysela: Církve by musely se změnou restitučního zákona souhlasit Ústavní právník Jan Kysela včera v Českém rozhlasu uvedl, že stát by případné finanční vyrovnání v rámci tzv. církevních restitucí mohl snížit jen v případě, pokud by s tím církve souhlasily. „Pakliže by s tím církve nesouhlasily, tak ty smlouvy jsou koncipovány v zásadě jako nevypověditelné, s tím ten zákon toho mnoho nenadělá,“ uvedl Kysela pro Radiožurnál.

Článek měsíce

Církev mezi liberalismem a integralismem

Petr Macek / 3. 9. 2021
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Bude nová vláda vstřícnější k postojům křesťanů?
Ano
65%
 
Spíše ano
9%
 
Ne
18%
 
Spíše ne
7%
 
(Počet hlasů celkem: 121)