Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pohřeb kardinála Pella vyvolal v Austrálii rozporuplné reakce

Ze světa

Pohřeb kardinála Pella vyvolal v Austrálii rozporuplné reakce

ČTK, red. / 4. 2. 2023 20:31

Tisíce lidí, včetně bývalých australských premiérů Abbotta a Howarda, se ve čtvrtek v Sydney zúčastnily pohřbu australského kardinála George Pella. V parku naproti katedrále, kde se pohřeb konal, se naopak sešly na demonstraci stovky kardinálových kritiků. Pell byl nejvýše postaveným duchovním v historii katolické církve, který byl odsouzen za zneužívání dětí. V roce 2020 byl však po odvolání zproštěn viny a  propuštěn z vězení.

Ze světa

Papež František přiletěl z Konga do Jižního Súdánu. K jeho cestě se připojil i arcibiskup Welby

ČTK, red. / 4. 2. 2023 16:11

Papež František přiletěl z Konga do Jižního Súdánu. K jeho cestě se připojil i arcibiskup Welby Papež František v sobotu zahájil návštěvu v Jižním Súdánu naléhavým proslovem ke znesvářeným vůdcům země, které žádal, aby se vzdali násilí, tribalismu, etnické nenávisti a korupce, uvedla agentura Reuters. František do Jižního Súdánu zavítal po několikadenní návštěvě Konga. 

Domácí zpravodajství

Tříkrálová sbírka letos vynesla rekordních 161,3 milionu korun

ČTK / 3. 2. 2023 6:58

Tříkrálová sbírka letos vynesla rekordních 161,3 milionu korun Tříkrálová sbírka letos vynesla 161,3 milionu korun, což je nejvíce v její historii. Na této částce mají největší podíl charitní koledníci – do více než 26.400 pokladniček vykoledovali 155 milionů korun.

Ze světa

V rámci teologického dialogu se starobylými východními církvemi vychází nový dokument o svátostech

Vlastní zpráva / 2. 2. 2023 19:56

V rámci teologického dialogu se starobylými východními církvemi vychází nový dokument o svátostech Smíšená mezinárodní komise pro teologický dialog mezi katolickou církví a starobylými východními církvemi zveřejnila koncem ledna 2023 nový dokument s názvem „Svátosti v životě církve“. Dokument odráží „širokou shodu... jak v teologii, tak v praxi svátostí“, na jejímž základě doporučuje větší pastorační spolupráci.

Ze světa

Papež v Kongu kritizoval vykořisťování Afriky a milice z východu země

ČTK / 31. 1. 2023 23:41

Papež v Kongu kritizoval vykořisťování Afriky a milice z východu země Papež František, který dnes v Kongu zahájil šestidenní návštěvu Afriky, v projevu v prezidentském paláci v Kinshase odmítl vykořisťování Afriky. Podle papeže, který je očekáván rovněž v Jižním Súdánu, bohaté země nemohou nadále ignorovat tragický osud mnoha afrických států.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
26%
 
Ne
7%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
15%
 
(Počet hlasů celkem: 27)