Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Jména jezuitů z vatikánské observatoře nesou již tři desítky planetek

Ze světa

Jména jezuitů z vatikánské observatoře nesou již tři desítky planetek

ČTK/The New York Times / 27. 3. 2023 23:25

Před několika staletími ještě Svatý stolec umlčoval a nechával upálit katolické hvězdáře, kteří zpochybňovali tehdejší přesvědčení o Zemi jako středu vesmíru, dnes jezuitští astronomové bádají v observatoři přímo ve Vatikánu a jména členů řádu nesou už tři desítky planetek.

Domácí zpravodajství

Křesťané a muslimové v Libanonu se nemohou dohodnout na zavedení letního času

ČTK / 27. 3. 2023 11:27

Křesťané a muslimové v Libanonu se nemohou dohodnout na zavedení letního času Od nedělního rána se někteří lidé v Libanonu začnou řídit letním časem a další budou podle oficiálního rozhodnutí vlády používat ten zimní až do 20. dubna, tedy do konce muslimského postního měsíce ramadánu.

Ze světa

Papež přijal rezignaci německého biskupa spojenou s případy zneužívání

ČTK / 26. 3. 2023 17:15

Papež přijal rezignaci německého biskupa spojenou s případy zneužívání Papež František dnes přijal rezignaci německého biskupa Franze-Josefa Bodeho, který se rozhodl opustit svůj úřad kvůli chybám, jichž se dopustil při řešení případů sexuálního násilí ve své diecézi.

Domácí zpravodajství

Konference v Senátu zahájila Mezinárodní dny proti rasismu

e-cirkev.cz, red. / 24. 3. 2023 15:52

Konference v Senátu zahájila Mezinárodní dny proti rasismu Mezinárodní dny proti rasismu zahájila studentská konference, která se konala v úterý 21. března na půdě Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci v Praze. Jejich letošním tématem je výzva „Nestůj stranou…!“. Konferenci připravila Komise pro lidská práva Českobratrské církve evangelické (ČCE) spolu s dalšími zástupci církve a širší veřejnosti.

Ze světa

Začíná muslimský postní měsíc ramadán

ČTK / 23. 3. 2023 0:13

Začíná muslimský postní měsíc ramadán Se západem slunce dnes začal muslimský postní měsíc ramadán. Miliony muslimů po celém světě se při něm od rozednění do setmění vzdají jídla a pití, aby se přiblížili bohu a připomenuli si utrpení těch, kteří jsou na tom hůře. Mnozí budou zároveň přísněji dodržovat modlitby, dávat peníze na charitu a věnovat více času četbě koránu.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)