Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Olomouc: Den arcidiecéze zítra připomene 950. výročí biskupství a zakončení Roku víry

Domácí zpravodajství

Olomouc: Den arcidiecéze zítra připomene 950. výročí biskupství a zakončení Roku víry

Ado.cz / 22. 11. 2013 15:29

Jako ukončení celosvětového Roku víry a zároveň vrchol letošní připomínky 950. výročí obnovení olomouckého biskupství se bude zítra v Olomouci slavit „Den arcidiecéze“. Celodenní program poskytne věřícím bohatou nabídku duchovních i kulturních akcí a své dveře jim otevře také řada kostelů a dalších budov.

Domácí zpravodajství

O majetkovém vyrovnání bude s církvemi za ČSSD vyjednávat Gajdůšková

ČTK / 22. 11. 2013 15:02

O majetkovém vyrovnání bude s církvemi za ČSSD vyjednávat Gajdůšková ČSSD vyšle jako hlavní vyjednavačku do pracovní skupiny pro debatu o případných změnách církevních restitucí místopředsedkyni Alenu Gajdůškovou. V nejbližších dnech sociální demokraté určí další členy skupiny. Novinářům to po dnešním jednání stranického grémia řekl místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Domácí zpravodajství

Liberecké muzeum navrátilo církvi historicky cenné obrazy

ČTK / 22. 11. 2013 14:51

Liberecké muzeum navrátilo církvi historicky cenné obrazy Římskokatolická církev se opět stala majitelem několika historických obrazů mimořádné umělecké hodnoty, které zachránilo Severočeské muzeum v Liberci za komunistického režimu. Nejcennější z nich je oltářní obraz z Rovenska pod Troskami, který namaloval slavný barokní malíř Václav Vavřinec Reiner. ČTK to dnes řekl ředitel muzea Jiří Křížek. 

Domácí zpravodajství

Biskup Vokál zasvětí královéhradeckou diecézi Panně Marii, pozmění se i její znak

Bihk.cz / 22. 11. 2013 14:41

Biskup Vokál zasvětí královéhradeckou diecézi Panně Marii, pozmění se i její znak Papež František v říjnu zasvětil svět Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. V Hradci Králové na to naváže velká slavnost, při níž biskup Jan Vokál zasvětí Panně Marii svou diecézi. Bohoslužbou, kterou bude sloužit 1. ledna 2014 od14.00 hod. v katedrále, zároveň zahájí jubilení rok 350. výročí založení hradeckého biskupství.

Domácí zpravodajství

Sobotka se s církvemi neshodl na úpravě církevních restitucí

ČTK / 21. 11. 2013 17:04

Sobotka se s církvemi neshodl na úpravě církevních restitucí Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes nenašel shodu se zástupci církví na úpravě církevních restitucí. Obě strany se ale dohodly, že bude zřízena pracovní skupina, která by měla návrhy ČSSD posoudit. Sobotka to novinářům řekl po jednání se zástupci církví.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022
Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 83)