Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická církev vloží část peněz z majetkového vyrovnání do investičního fondu

Domácí zpravodajství

Katolická církev vloží část peněz z majetkového vyrovnání do investičního fondu

ČTK / 19. 11. 2013 8:25

Katolická církev část z desítek miliard korun, které by měla získat v rámci církevních restitucí, plánuje vložit do investičního fondu. O jeho zřízení zástupci největší české církve jednají s trojicí bank. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN) to řekl generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. 

Ze světa

Vatikán požádal poradenskou firmu EY o kontrolu svých financí

ČTK / 19. 11. 2013 8:20

Vatikán požádal poradenskou firmu EY o kontrolu svých financí Vatikán si najal další mezinárodní poradenskou společnost na kontrolu svých financí. Hospodaření administrativy Vatikánského městského státu prověří mezinárodní auditorská a poradenská společnost EY, nazývaná dříve Ernst & Young, a poskytne odpovídající poradenství. Podle agentury AP to Vatikán uvedl ve včerejším sdělení. 

Ze světa

Limburský biskup nemusí před soud pro křivou výpověď, když zaplatí pokutu

ČTK / 18. 11. 2013 17:48

Limburský biskup nemusí před soud pro křivou výpověď, když zaplatí pokutu Soud v Hamburku předběžně zastavil trestní řízení proti německému biskupovi Franzi-Peteru Tebartzi-van Elstovi, kterého Vatikán v říjnu poslal do dočasného vyhnanství kvůli skandálu s předraženou rezidencí v Limburgu. Kontroverzní duchovní byl podezřelý z křivé výpovědi ohledně jeho luxusního letu do Indie. Aby se vyhnul soudnímu projednávání svého případu, musí biskup zaplatit 20.000 eur (zhruba 543.000 Kč), oznámil dnes vrchní zemský soud v Hamburku. 

Ze světa

Vánoční strom pro papeže pochází z Bavorska, poblíž hranic s ČR

ČTK / 18. 11. 2013 17:42

Vánoční strom pro papeže pochází z Bavorska, poblíž hranic s ČR Vánoční strom pro papeže Františka, který bude o svátcích zdobit Svatopetrské náměstí, vyrostl v bavorském městečku Waldmünchen, jen několik kilometrů od českých hranic. Informovala o tom dnes katolická zpravodajská agentura Kathpress.

Domácí zpravodajství

Zástupci církví se ve čtvrtek setkají s ČSSD kvůli revizi majetkového vyrovnání

ČTK / 18. 11. 2013 14:44

Zástupci církví se ve čtvrtek setkají s ČSSD kvůli revizi majetkového vyrovnání Kvůli majetkovému vyrovnání se církve a ČSSD sejdou ve čtvrtek, schůzky se zúčastní zástupci České biskupské konference (ČBK), Federace židovských obcí a Ekumenické rady církví. O setkání požádal předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, jehož strana usiluje o revizi církevních restitucí vyjednaných předchozí vládou Petra Nečase (ODS). ČSSD by ráda snížila finanční kompenzace nebo vyňala Hrad z restitucí. 

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022
Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 83)