Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Duka v Den boje za svobodu a demokracii udělí Svatovojtěšskou medaili

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka v Den boje za svobodu a demokracii udělí Svatovojtěšskou medaili

Apha.cz / 12. 11. 2013 16:11

V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se 17. listopadu od 18.00 hod. koná ekumenická modlitba za oběti totalitních režimů. Během večera bude odhalena plastika sochaře Jana Koblasy nazvaná Vzkříšení. Naděžda Kavalírová převezme zlatou Svatovojtěšskou medaili a zazní rekviem Jeana Gillese.

Ze světa

Papež na pomoc Filipínám zaslal tři miliony korun

Radiovaticana.cz / 12. 11. 2013 16:01

Papež na pomoc Filipínám zaslal tři miliony korun Papež František prostřednictvím Papežské rady Cor Unum zaslal peněžitý příspěvek v hodnotě 150 tisíc dolarů (zhruba 3 miliony korun). na pomoc Filipínám, které zasáhl tajfun Haiyan. Papežův dar využije místní církev v nejvíce zasažených oblastech ve prospěch lidí bez obydlí. Tato částka je prvním a bezprostředním znamením duchovní blízkosti a otcovské podpory Petrova nástupce, sdělila Papežská rada.

Domácí zpravodajství

Lesy ČR: V porostech, o něž žádá církev, těžíme oprávněně

ČTK / 12. 11. 2013 15:51

Lesy ČR: V porostech, o něž žádá církev, těžíme oprávněně Státní podnik Lesy ČR tvrdí, že v případě těžby v porostech, o něž žádá církev, postupuje správně. Českobudějovické biskupství podalo k soudu návrh na předběžní opatření, aby státní lesy přestaly kácet v lokalitách na Táborsku, které má v restitucích získat církev zpět. Lesy ČR uvádí, že neporušují zákony a odstraňují jen následky živelních kalamit. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. 

Domácí zpravodajství

KSČM bude ve Sněmovně opět prosazovat referendum o majetkovém vyrovnání

ČTK / 12. 11. 2013 13:02

KSČM bude ve Sněmovně opět prosazovat referendum o majetkovém vyrovnání KSČM bude ve Sněmovně opět prosazovat referendum k majetkovému vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, které jsou podle ní pro stát nevýhodné. Komunisté chtějí taky o rok odložit účinnost občanského zákoníku, předlohu už mají hotovou.

Ze světa

Patriarcha Kirill varoval před plíživým nátlakem na křesťany v Evropě

ČTK / 12. 11. 2013 12:44

Patriarcha Kirill varoval před plíživým nátlakem na křesťany v Evropě Násilné šíření ateismu v soudobé Evropě podrývá etické základy dnešní civilizace. Prohlásil to dnes v Moskvě při setkání s milánským arcibiskupem Angelem Scolou patriarcha ruské pravoslavné církve Kirill. Podle agentury ITAR-TASS varoval, že "v Evropě dochází k plíživému nátlaku na křesťany pod hesly tolerance a multikulturalismu". 

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 83)