Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vánoční strom pro papeže pochází z Bavorska, poblíž hranic s ČR

Ze světa

Vánoční strom pro papeže pochází z Bavorska, poblíž hranic s ČR

ČTK / 18. 11. 2013 17:42

Vánoční strom pro papeže Františka, který bude o svátcích zdobit Svatopetrské náměstí, vyrostl v bavorském městečku Waldmünchen, jen několik kilometrů od českých hranic. Informovala o tom dnes katolická zpravodajská agentura Kathpress.

Domácí zpravodajství

Zástupci církví se ve čtvrtek setkají s ČSSD kvůli revizi majetkového vyrovnání

ČTK / 18. 11. 2013 14:44

Zástupci církví se ve čtvrtek setkají s ČSSD kvůli revizi majetkového vyrovnání Kvůli majetkovému vyrovnání se církve a ČSSD sejdou ve čtvrtek, schůzky se zúčastní zástupci České biskupské konference (ČBK), Federace židovských obcí a Ekumenické rady církví. O setkání požádal předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, jehož strana usiluje o revizi církevních restitucí vyjednaných předchozí vládou Petra Nečase (ODS). ČSSD by ráda snížila finanční kompenzace nebo vyňala Hrad z restitucí. 

Ze světa

Arcibiskup Pietro Parolin nastoupil do úřadu státního sekretáře Svatého stolce

Radiovaticana.cz / 18. 11. 2013 12:40

Arcibiskup Pietro Parolin nastoupil do úřadu státního sekretáře Svatého stolce Ve vatikánském Domě sv. Marty se v sobotu ubytoval nový státní sekretář Svatého stolce, arcibiskup Pietro Parolin. Jak informoval tiskový mluvčí P. Lombardi, v pondělí mons. Parolin zahájí pracovní činnost ve své kanceláři v Apoštolském paláci. Dosud není jisté, zda se také nastěhuje do oficiálního služebního bytu v témže paláci.

Ze světa

Finanční dozorčí úřad pokračuje v očišťování vatikánské banky

Radiovaticana.cz / 18. 11. 2013 12:13

Finanční dozorčí úřad pokračuje v očišťování vatikánské banky "Ve Vatikánu všeobecně vnímám dostatečnou politickou podporu", uvedl pro páteční vydání deníku Neue Zürcher Zeitung ředitel vatikánského Finančního dozorčího úřadu René Brülhart. Ten poskytl obsáhlý rozhovor hospodářské příloze švýcarského listu. Vysvětluje v něm, že opatření proti praní špinavých peněz jsou v případě Svatého stolce na velmi dobré cestě. Dokazuje to podstatně vyšší počet odhalených podezřelých finančních transakcí za letoší rok než pouhých šest případů vloni. Brülhart chce o předložit konkrétní čísla na konci tohoto roku.

Domácí zpravodajství

U dálniční kaple nedaleko Plzně si lidé připomněli oběti nehod

ČTK / 17. 11. 2013 22:39

Několik desítek lidí si dnes v kapli u dálnice D5 u Šlovic nedaleko Plzně připomnělo tisíce těch, kteří zahynou každý rok při dopravních nehodách. Na třetí listopadovou neděli připadá Světový den obětí dopravních nehod.

Článek měsíce

Kázání proti národu

Martin C. Putna / 10. 11. 2022
Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 348)