Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny Putina

Ze světa

Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny Putina

ČTK / 7. 11. 2013 15:26

Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak dnes informovala agentura AFP, stane se tak v době komplikovaných vztahů mezi římskokatolickou a ruskou pravoslavnou církví.

Domácí zpravodajství

Na národní pouť do Izraele odletělo již přes tisíc českých katolíků

ČTK / 7. 11. 2013 14:08

Na národní pouť do Izraele odletělo již přes tisíc českých katolíků Více než tisíc českých katolíků z celé republiky už odletělo do Izraele, kde v pátek začíná národní pouť. Doprovází je i většina českých a moravských biskupů v čele s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Národní čtyřdenní pouť se do Izraele pořádá po 73 letech, jde o největší pouť českých věřících do Svaté země v historii. V neděli pouť vyvrcholí v Jeruzalémě, řada poutníků ale v Izraeli zůstane i příští týden, řekl ČTK v telefonickém rozhovoru Pavel Dokládal, pověřený koordinátor národní pouti Českou biskupskou konferencí. 

Domácí zpravodajství

Národní galerie zatím o vydání děl církvím nerozhodla, půlroční lhůta se tak po dohodě prodlouží

ČTK / 7. 11. 2013 8:03

Národní galerie zatím o vydání děl církvím nerozhodla, půlroční lhůta se tak po dohodě prodlouží Národní galerie (NG) v Praze zatím nerozhodla, zda vydá umělecká díla, o něž požádaly církve na základě zákona o majetkovém vyrovnání. Půlroční lhůta na rozhodnutí uplyne 9. listopadu pro žádosti o Vyšebrodský oltář, obrazy Petra Paula Rubense a část takzvaného Puchnerova oltáře. "Lhůta šesti měsíců bohužel nebyla v tomto případě dostatečná pro posouzení nároku," řekl dnes ČTK Vít Vlnas pověřený vedením NG. S církevními představiteli se Národní galerie dohodla na prodloužení lhůty. 

Kultura

Výstava fotografií zahájí 670. výročí Svatovítské katedrály

ČTK / 6. 11. 2013 14:08

Výstava fotografií zahájí 670. výročí Svatovítské katedrály Výstava fotografií Katedrála a živé setkání zahájí od letošního 7. prosince do 12. ledna příštího roku 670. výročí katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Expozice v Mladotově domě na Pražském hradě, na kterou bude vstup zdarma, naváže na výstavu, která se zde konala v loňském roce. Novináře o tom dnes informoval iniciátor projektu Člověk a víra a a fotograf Roman Albrecht. 

Ze světa

V kanadské provincii Québec plánují zakázat státním zaměstnancům "nápadné" náboženské symboly

Radiovaticana.cz / 6. 11. 2013 13:58

V kanadské provincii Québec plánují zakázat státním zaměstnancům Regionální vláda v kanadské provincii Québec chystá zákon, který by státním zaměstnancům nepovoloval používání tzv. „nápadných“ náboženských symbolů na pracovišti. Návrh zákona by postihl zejména katolickou, ale např. i anglikánskou církev, které k provozu svých institucí (zejména nemocnic, škol a školek) čerpají finance ze státní podpory, píše Radiovaticana.cz.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
67%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
0%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
33%
 
(Počet hlasů celkem: 3)