Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kultura

Výstava v Plzni ukazuje, kam směřovaly zástupy poutníků

ČTK / 4. 4. 2013 18:06

Údajně zázračný pramen s vodou v Milavčích na Domažlicku, který dnes kryje šestiboká kaple, lákal v minulosti procesí poutníků. Jejich zástupy směřovaly také do kostela v Manětíně na severním Plzeňsku, kde byla v úctě socha sv. Barbory nalezená ve staré zasypané studni, nebo třeba k soše Pany Marie Krásenské s Ježíškem v Krásně na Sokolovsku.

Ze světa

V Austrálii začalo celostátní vyšetřování zneužívání dětí

ČTK / 3. 4. 2013 14:45

Australské úřady dnes zahájily celonárodní vyšetřování sexuálního zneužívání dětí. Z těchto činů jsou podezřelé náboženské instituce, nevládní organizace i vládní agentury a poskytovatelé ústavní a pěstounské péče.

Ze světa

Fotbalisté Itálie vyzvali Argentinu k zápasu na počest papeže

ČTK / 3. 4. 2013 11:11

Zástupci italské fotbalové reprezentace vyzvali Argentinu k přípravnému zápasu, který by se 14. srpna odehrál na počest nového papeže Františka, rodáka z Buenos Aires. Iniciátorem plánu byl trenér Itálie Cesare Prandelli, jenž je silně nábožensky založený.

Domácí zpravodajství

V květnu vyjde kniha rozhovorů s papežem

ČTK / 3. 4. 2013 7:50

V květnu vyjde kniha rozhovorů s papežem O podrobnostech ze života papeže Františka a o jeho názorech pojednává nově vycházející kniha nazvaná Na nebi a na Zemi: papež František o víře, rodině a církvi v 21. století. Kniha je založena na rozhovorech Jorgeho Maria Bergoglia, což je občanské jméno nynějšího papeže, s rabínem Abrahamem Skorkou, rektorem latinskoamerického rabínského semináře v Buenos Aires.

Ze světa

Vatikánská banka zřejmě projde restrukturalizací, uškodily jí skandály

ČTK / 2. 4. 2013 21:04

Papež František by mohl restrukturalizovat nebo dokonce nechat zavřít vatikánskou banku (IOR), která je opředená skandály. Podle vatikánských zdrojů agentury AP by šlo o součást širšího zásahu do tamějšího kontroverzního byrokratického aparátu.

Článek měsíce

Kázání proti národu

Martin C. Putna / 10. 11. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 349)