Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Oběti nehody autobusu u Nažidel připomněla mše v K. Varech

ČTK / 9. 3. 2013 10:34

Dvacítku obětí tragické nehody autobusu u Nažidel na Českokrumlovsku připomněla včera, přesně deset let po neštěstí, mše v karlovarském chrámu svaté Máří Magdalény na lázeňské kolonádě.

Ze světa

Volba nového papeže začne ve Vatikánu v úterý

ČTK / 9. 3. 2013 10:30

Volba nového papeže začne ve Vatikánu v úterý S napětím očekávaná volba nového papeže začne v úterý. Rozhodl o tom sbor 153 kardinálů, který včera opět jednal ve Vatikánu.

Ze světa

Vatikán požehnal webové stránce, kde lze "adoptovat" kardinála

ČTK / 8. 3. 2013 15:27

Vatikán dal dnes požehnání akci německého sdružení mladých katolíků nabízející na internetu možnost "adoptovat" jednoho ze 115 kardinálů, kteří budou během nadcházejícího konkláve volit nového papeže. Internetová stránka po registraci vybere zájemci jméno jednoho z volitelů, za kterého se pak může dotyčný během konkláve modlit. Dobrovolníků, kteří chtějí kardinály doprovodit modlitbou, už se zapsalo přes 350.000.

Ze světa

SNAP dnes ocenil postoj Schönborna a dvou dalších kardinálů

ČTK / 7. 3. 2013 23:08

SNAP dnes ocenil postoj Schönborna a dvou dalších kardinálů Americká organizace obětí sexuálního násilí a zneužívání kněžími (SNAP), jež ve středu zveřejnila seznam 12 kardinálů, kteří by se neměli stát papežem, dnes naopak tři jiné označila za vyhovující pro tuto funkci. Trojice kardinálů se podle ní proti zločinům prý postavila dostatečně tvrdě.

Kultura

Klementinum vystavuje středověké svatováclavské komiksy

ČTK / 7. 3. 2013 19:26

Klementinum vystavuje středověké svatováclavské komiksy Zásadní díla z období středověku propojená osobností svatého Václava představí prostřednictvím faksimilí a uměleckých kopií výstava Svatý Václav ve středověkém komiksu. Exponáty doplní také zvětšeniny knižních iluminací. Spojení obrazu a textu ve středověkých rukopisech, kde kresby měly velký prostor, inspirovalo autory výstavy k jejich přirovnání k dnešnímu komiksu. Výstava bude od pátku přístupná v pražském Klementinu a potrvá do 13. dubna.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 95)