Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Návrh ČSSD na zrušení církevních restitucí bude řešit soudkyně Formánková

ČTK / 19. 2. 2013 21:34

Návrh poslanců ČSSD na zrušení zákona o církevních restitucích bude jako soudkyně zpravodajka řešit Vlasta Formánková. Určil ji algoritmus, jehož prostřednictvím si ústavní soudci rozdělují důležité případy. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.

Ze světa

V Rusku vznikla Strana desatera přikázání

ČTK / 19. 2. 2013 21:29

V Rusku vznikla Strana desatera přikázání Rozšiřující se spektrum ruských politických stran chce obohatit nová Strana desatera přikázání (PDZ). Mluvčí ruské pravoslavné církve na pondělním ustavujícím sjezdu prohlásil, že strana by měla "sjednotit ruský lid" a vrátit do politiky mravní rozměr vyjádřený už v jejím názvu. Do stranických řad prý budou mít dveře otevřené nejen stoupenci většinového pravoslaví, ale i muslimové a židé.

Domácí zpravodajství

Charita se zapojila do pomoci po výbuchu plynu ve Frenštátě pod Radhoštěm

DOO / 19. 2. 2013 8:24

Charita se zapojuje do odstraňování následků výbuchu plynu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dnes byla zahájena materiální sbírka na pomoc lidem ze zničeného bytového domu. Materiální sbírku symbolicky zahájila Lenka Tabachová, ředitelka Charity Frenštát pod Radhoštěm.

Domácí zpravodajství

Poutníci si v Číhošti připomenou umučeného kněze Josefa Toufara a tamější zázrak

ADO / 19. 2. 2013 8:20

S úmyslem připomenout si jednu z prvních obětí komunistického režimu v naší zemi z řad kněží, P. Josefa Toufara, a dozvědět se více o tzv. „Číhošťském zázraku“ se v neděli 24. února sejdou poutníci v geografickém středu ČR, vesnici Číhošť nedaleko Ledče nad Sázavou. Hosty setkání budou také Miloš Doležal, autor Toufarovy biografie, a Jan Zahradníček, syn stejnojmenného básníka vězněného komunistickým režimem. Pro zájemce z Moravy je připraven autobus.

Domácí zpravodajství

Via Facti sdružuje od ledna mládež Církve československé husitské

Proglas / 19. 2. 2013 8:12

Organizovat mladé v Církví Československé husitské na celorepublikové úrovni bude nové sdružení Via Facti, které začalo fungovat v lednu. První akce pro mladé už má naplánované na každý měsíc až do léta.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022
Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 89)