Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Soud v Rusku poslal duchovního za nehodu na tři roky do vězení

Ze světa

Soud v Rusku poslal duchovního za nehodu na tři roky do vězení

ČTK / 25. 6. 2013 22:26

Moskevský soud dnes potrestal třemi roky odnětí svobody duchovního pravoslavné církve za to, že zavinil dopravní nehodu, při které zahynuli dva dělníci pracující na silnici. Viník by už v srpnu mohl požádat o propuštění na svobodu, vdovy proto považují trest za příliš mírný a hodlají se odvolat.

Domácí zpravodajství

Poutní stezka Cyrila a Metoděje propojí národy

ČTK / 25. 6. 2013 17:48

Poutní stezka Cyrila a Metoděje propojí národy Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje propojí národy a kromě propagace cyrilometodějské tradice má přispět k rozvoji cestovního ruchu. Ve Velehradě se dnes sešlo 40 delegátů z České republiky, Slovenska, Itálie, Řecka a Bulharska, aby prodiskutovali konkrétní kroky vedoucí k postupnému uvádění záměru do života.

Ze světa

Obnovený kostel Frauenkirche v Drážďanech navštívilo již 15 milionů lidí

ČTK / 25. 6. 2013 12:10

Obnovený kostel Frauenkirche v Drážďanech navštívilo již 15 milionů lidí Luteránský kostel Panny Marie (Frauenkirche), který se v posledních letech stal staronovým symbolem Drážďan, navštívilo od jeho obnovení a vysvěcení před téměř osmi lety více než 15 milionů lidí.

Výběr Christnetu

Christnet.cz nemá peníze na další provoz. Prosíme, podpořte nás

Vlastní zpráva / 25. 6. 2013 6:48

Christnet.cz nemá peníze na další provoz. Prosíme, podpořte nás Magazín Christnet.cz nemá finanční prostředky na další provoz. Na obou našich transparentních účtech jsou necelé tři tisíce korun, což nestačí na pokrytí našich dluhů za agenturní zpravodajství ČTK  a roční práci naší účetní. Nemáme také žádné prostředky na vyplacení honorářů.

Kultura

Oslavy 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje ozdobí hvězdy opery, mají oslovit i mladé lidi

ČTK / 24. 6. 2013 14:31

Oslavy 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje ozdobí hvězdy opery, mají oslovit i mladé lidi Oslavy 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu, které vyvrcholí 4. a 5. července na Velehradě, ozdobí i účast operních hvězd. Na čtvrtečním charitativním koncertu se představí například renomovaná slovenská sopranistka Simona Houda Šaturová, z Itálie přijede barytonista Franco Vassallo a z Estonska mezzosopranistka Kai Rüütelová. Vystoupí s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, chybět tradičně nebude ani Jiří Pavlica s Hradišťanem.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
24%
 
Ne
24%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 54)