Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Vatikán se před abdikací papeže připravuje na příliv poutníků

ČTK / 15. 2. 2013 13:55

Vatikán se před blížící se rezignací papeže Benedikta XVI. intenzivně připravuje na obrovský příliv poutníků, kteří chtějí využít poslední dva týdny, kdy mohou současnou hlavu katolické církve vidět. Na nedělní modlitby, které papež osobně povede na Svatopetrském náměstí, se odhadem chystá 100.000 lidí, napsala agentura DPA. Římský starosta Gianni Alemanno už požádal italskou vládu o finanční pomoc kvůli zajištění jejich bezpečnosti.

Domácí zpravodajství

ČSSD splnila slib a stáhla svůj návrh rušící osvobození církví od daně

ČTK / 15. 2. 2013 13:53

ČSSD dnes podle slibu stáhla svůj návrh, podle něhož by církve nebyly osvobozeny od daně z příjmů při prodeji vráceného majetku. Sněmovna totiž už v úterý schválila podobnou novelu, kterou předložil poslanec Michal Doktor (Jihočeši 2012). Tato novela nyní čeká na předpokládaný souhlas Senátu. Naznačil to místopředseda Sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek, když oznamoval zpětvzetí návrhu sociálních demokratů, kteří mají v horní komoře většinu.

Ze světa

V Římě se konala mše k oslavě příchodu Cyrila a Metoděje

ČTK / 14. 2. 2013 23:24

V Římě se konala mše k oslavě příchodu Cyrila a Metoděje Dnešní slavnostní mši pořádala Slovenská papežská kolej sv. Cyrila a Metoděje v Římě. Slavnost se koná každoročně a jednotlivé slovanské papežské koleje se v jejím organizování střídají.

Ze světa

Hans Küng varuje před záměrem Benedikta XVI. bydlet i po rezignaci v Římě

ČTK / 14. 2. 2013 18:11

Hans Küng varuje před záměrem Benedikta XVI. bydlet i po rezignaci v Římě Papež Benedikt XVI. dnes dal najevo, že se po své rezignaci ke konci tohoto měsíce stáhne do izolace a zůstane skryt před zraky veřejnosti. Papežova slova tlumočila agentura Reuters. Kritici odstupující hlavy katolické církve vyjadřují obavy, aby se Benedikt XVI. nestal "stínovým papežem".r

Ze světa

Papež prý začal o rezignaci přemýšlet po zranění hlavy v Mexiku

ČTK / 14. 2. 2013 14:16

Velkou roli při rozhodnutí papeže Benedikta XVI. rezignovat údajně sehrálo drobné zranění hlavy, které si přivodil loni na své cestě po Latinské Americe. Informoval o tom dnes deník The Guardian s odvoláním na italský tisk.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 315)