Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Vrah katolického biskupa dostal v Turecku trest 15 let vězení

ČTK / 23. 1. 2013 17:49

Trest 15 let vězení uložil dnes turecký soud vrahovi římskokatolického biskupa Luigiho Padoveseho. Nešlo prý přitom ani o politický čin, ani o objednávku ze strany organizovaného zločinu. Vraždu spáchal v létě 2010 Padoveseho řidič, který byl zatčen už krátce po činu.

Domácí zpravodajství

Biskupové se loučili s Klausem, Duka ocenil spolupráci

ČTK / 23. 1. 2013 15:01

Čeští biskupové před dnešním rozlučkovým obědem s prezidentem Václavem Klausem zdůraznili, že setkání neznamená podporu Klausově favoritu v prezidentské volbě Miloši Zemanovi. Duka při setkání poděkoval Klausovi zaˇ"řadu postojů".

Domácí zpravodajství

Vyjádření kardinála Vlka k prezidentské volbě

APHA / 23. 1. 2013 11:03

Vyjádření kardinála Vlka k prezidentské volbě Kardinál Miloslav Vlk uveřejnil své vyjádření k prezidentské volbě. "Ve finále boje o Hrad je třeba se nenechat strhnout emocemi, dobře rozvažovat, vzít rozum do hrsti, sebrat odvahu a opravdu jít k volbám," uvádí se v něm.

Domácí zpravodajství

Klaus se dnes rozloučí s českými biskupy

ČTK / 23. 1. 2013 8:30

Klaus se dnes rozloučí s českými biskupy Prezident Václav Klaus se dnes setká s kardinálem Dominikem Dukou a členy České biskupské konference. Nejvyšší představitelé české katolické církve se chtějí rozloučit s Klausem, který v březnu v úřadu skončí. Čeští biskupové zakončí slavnostním obědem s Klausem své třídenní zasedání v pražském Arcibiskupském paláci.

Domácí zpravodajství

Někteří duchovní podporují Schwarzenberga

ČTK / 22. 1. 2013 22:26

Někteří duchovní, například z římskokatolické církve, Českobratrské církve evangelické či Církve bratrské, podpořili před druhým kolem prezidentských voleb šéfa TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. K volbám konkrétní jednotné doporučení nedala Česká biskupská konference (ČBK) a kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)