Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Archiv zpráv

Kaplan Vazební věznice Olomouc podpořil Klausovu amnestii

Vlastní zpráva / 29. 1. 2013 18:56

Kontroverzní amnestii, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, podpořil Otto Broch, kaplan Vazební věznice Olomouc. Ve svém dopise prezidentovi vyjádřil poděkování za udělení amnestie i podporu v situaci, kterou jeho čin ve světle "mediální a politické hysterie" způsobil. Celé znění dopisu naleznete na www.klaus.cz.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka: Prezident Zeman by měl posílit jednotu národa

ČTK / 26. 1. 2013 21:46

Kardinál Duka: Prezident Zeman by měl posílit jednotu národa Kardinál Dominik Duka doufá, že nově zvolený prezident Miloš Zeman posílí jednotu národa a bude Českou republiku důvěryhodně reprezentovat v zahraničí. Podle Duky volby ukázaly, že lidé považují funkci prezidenta republiky za velmi významnou. Olomoucký arcibiskup Jan Graubner doufá, že skončilo bojování a začne spolupráce.

Domácí zpravodajství

Prvním přímo zvoleným prezidentem se stal ateista Zeman

Vlastní zpráva / 26. 1. 2013 15:34

Prvním přímo zvoleným prezidentem se stal ateista Zeman Václava Klause ve funkci českého prezidenta vystřídá Miloše Zeman, při historicky první přímé volbě mu voliču dali 52 procent hlasů, Karel Schwarenberg na tiskové konferenci přiznal porážku.

Ze světa

Biskup, který boural opilý, vyvázl s podmínkou

ČTK / 26. 1. 2013 8:34

Varšavský soud v pátek odsoudil pomocného biskupa Piotra Jareckého (57) k šesti měsícům odnětí svobody s dvouletou podmínkou za to, že usedl za volant vozu v opilosti. Říjnová jízda v centru metropole skončila nárazem do sloupu veřejného osvětlení - a pak vyšlo najevo, že v řidičově krvi kolovalo 2,5 promile alkoholu. Jareckému hrozily až dva roky vězení. Doposud nebyl však trestán.

Domácí zpravodajství

Biskup Vokál odvolil v Bulharsku a vyzval: Jděte k volbám!

Diecezehk.cz / 25. 1. 2013 21:22

Biskup Vokál odvolil v Bulharsku a vyzval: Jděte k volbám! Královéhradecký biskup Jan Vokál vhodil svůj hlasovací lístek do urny na českém velvyslanectví v Sofii, hlavním městě Bulharska. Druhé kolo prezidentských voleb totiž vstoupilo do jeho plánované pracovní cesty za českými misionáři z kongregace salesiánů, kteří se v balkánské zemi starají o mládež a pomáhají tamní romské komunitě. Jsou mezi nimi i kněží z královéhradecké diecéze.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 202)