Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Procesí s palladiem zakončil Svatováclavský chorál a hymna

Domácí zpravodajství

Procesí s palladiem zakončil Svatováclavský chorál a hymna

ČTK / 27. 9. 2020 20:52

Svatováclavský chorál a státní hymna bývalého Československa dnes v Praze na Václavském náměstí u sochy sv. Václava zakončily tradiční průvod s palladiem země české. Procesí s obrazem Staroboleslavské madony, který je po staletí jedním ze symbolů české státnosti, ze zúčastnilo několik desítek věřících.

Ze světa

Polská nositelka Nobelovy ceny Tokarczuková odmítla ocenění kvůli negativnímu postoji biskupa k LGBT

ČTK / 27. 9. 2020 20:49

Polská nositelka Nobelovy ceny Tokarczuková odmítla ocenění kvůli negativnímu postoji biskupa k LGBT Polská držitelka Nobelovy ceny za literaturu Olga Tokarczuková podle agentury AP odmítla čestné občanství Dolnoslezského vojvodství, protože stejné vyznamenání má dostat také biskup římskokatolické církve, který je známý svými negativními komentáři na adresu komunity leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT).

Ze světa

Pandemie je příležitostí ke změně, řekl papež Valnému shromáždění OSN

ČTK / 26. 9. 2020 16:06

Pandemie je příležitostí ke změně, řekl papež Valnému shromáždění OSN Papež František ve čtvrtek ve svém videoposelství při  všeobecné rozpravě na 75. zasedání Valného shromáždění OSN apeloval na světové vůdce, aby využili koronavirovou krizi jako příležitost k nápravě nespravedlností v globální ekonomice. Vybídl je také, aby odložili podle něj perverzní logiku doktríny jaderného odstrašování. Sílící izolacionistické odpovědi na problémy světa podle papeže nesmějí získat převahu.

Domácí zpravodajství

Senát medailemi ocenil Kuberu, biskupa Malého či Magdalenu Koženou

ČTK / 26. 9. 2020 16:02

Senát medailemi ocenil Kuberu, biskupa Malého či Magdalenu Koženou Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny Spiritual Kvintet, mezzosopranistka Magdalena Kožená nebo zpěvák Pavol Habera patří k osobnostem, které dnes horní komora ocenila svými stříbrnými pamětním medailemi ke Dni české státnosti. Ocenění bylo udělováno už podeváté, poprvé jej předával Kuberův nástupce Miloš Vystrčil (ODS).

Ze světa

Vatikán v novém dokumentu ostře odmítl eutanazii

ČTK / 23. 9. 2020 11:38

Vatikán v novém dokumentu ostře odmítl eutanazii Vatikán v nově vydaném dokumentu znovu ostře formuloval odmítavé stanovisko proti eutanazii a asistované sebevraždě a označil je za neospravedlnitelný "akt vraždy". Politikové a země, které eutanazii podporují nebo umožňují, jsou podle katolických představitelů "spolupachatelé zločinu". Vyplývá to z textu připraveného Kongregací pro nauku víry.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)