Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Berlín prohrál spor o zákaz vyučování s šátkem na hlavě

Ze světa

Berlín prohrál spor o zákaz vyučování s šátkem na hlavě

ČTK / 1. 9. 2020 15:21

Německý nejvyšší pracovní soud v Erfurtu koncem srpna rozhodl, že berlínský zákon, který mimo jiné zakazuje učitelkám nosit šátky při vyučování, odporuje ústavě a je diskriminační. Soud se tak postavil za žalující muslimskou učitelku, která napadla takzvaný zákon o neutralitě.

Ze světa

Charlie Hebdo znovu otiskne karikatury Mohameda

ČTK / 1. 9. 2020 15:18

Charlie Hebdo znovu otiskne karikatury Mohameda Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo ve svém nejnovějším vydání znovu otiskne karikatury proroka Mohameda, které jako první zveřejnil v roce 2005 dánský deník Jyllands-Posten. Oznámil to dnes vedoucí redakce francouzského časopisu, na jehož kanceláře v lednu 2015 zaútočili islamisté. Nikdy si nedáme pokoj.

Ze světa

Podle pravoslavné církve bude Lenin dříve či později pohřben

ČTK / 1. 9. 2020 15:07

Podle pravoslavné církve bude Lenin dříve či později pohřben Vůdce bolševické revoluce Vladimír Iljič Lenin, jehož nabalzamované tělo i desítky let po pádu komunismu a zániku Sovětského svazu spočívá v mauzoleu na Rudém náměstí v centru Moskvy, bude dříve či později pochován. Uvedl to mluvčí ruské pravoslavné církve Vladimir Legojda.

Ze světa

Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími

ČTK / 28. 8. 2020 13:06

Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími Od příští středy se budou papežské audience opět konat za účasti věřících. Po poradě se zdravotnickými úřady o tom dnes rozhodl papež František, informovala agentura DPA. Bez veřejnosti se audience konaly kvůli šíření koronaviru od března.

Ze světa

Ženy v církvi: apoštolský nuncius kontaktoval zájemkyně o svěcení

La Croix / 26. 8. 2020 23:50

Ženy v církvi: apoštolský nuncius kontaktoval zájemkyně o svěcení Poté, co 22. července odevzdaly svou kandidaturu na místa podmíněná svěcením, se čtyřem ženám z uskupení „Všechny apoštolky“ dostalo odpovědi od apoštolské nunciatury. Mons. Celestino Migliore, papežský nuncius ve Francii, si přeje se s nimi individuálně setkat.

Článek měsíce

Kázání proti národu

Martin C. Putna / 10. 11. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 365)