Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Novým ředitelem Arcibiskupského gymnázia v Praze se stal Ondřej Mrzílek

Domácí zpravodajství

Novým ředitelem Arcibiskupského gymnázia v Praze se stal Ondřej Mrzílek

Vlastní zpráva / 30. 6. 2020 18:11

Od čtvrtka 25. června má pražské arcibiskupské gymnázium nového ředitele. Na základě výběrového řízení jím byl zvolen dlouholetý zástupce ředitele školy Ondřej Mrzílek.

Domácí zpravodajství

Finanční situace pražské diecéze není optimální, Duka vyzval k podpoře arcibiskupského penzionu

ČTK/Vlastní zpráva / 29. 6. 2020 21:50

Finanční situace pražské diecéze není optimální, Duka vyzval k podpoře arcibiskupského penzionu Ekonomická situace pražské arcidiecéze není podle pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky optimální. Může za to podle něj nejen několikaletá kůrovcová kalamita či pandemie koronaviru, ale i některé investice posledních let, které přinášejí nižší výnosy, než se předpokládalo.

Domácí zpravodajství

Justiční vraždu Horákové připomněly černé prapory i pietní akty

ČTK, red. / 27. 6. 2020 1:31

Justiční vraždu Horákové připomněly černé prapory i pietní akty Výročí justiční vraždy právničky a političky Milady Horákové dnes v Česku připomněly černé prapory a transparenty s její podobiznou na budovách, pietní shromáždění i zvukové záznamy z jejího vykonstruovaného procesu vysílané do veřejného prostoru. Portrét Horákové se bude od půlnoci do rána promítat na sídlo KSČM v Praze. Horáková byla oběšena před 70 lety, 27. června 1950 v 5.35 hodin ráno. Byla jedinou ženou, kterou komunistická justice nechala z politických důvodů popravit.

Ze světa

Papež odstavil polského biskupa podezřelého z krytí pedofilie

ČTK / 26. 6. 2020 9:12

Papež odstavil polského biskupa podezřelého z krytí pedofilie Papež František jmenoval nového správce jedné diecéze v Polsku, kde místní biskup čelí obviněním, že chránil kněze, o kterém věděl, že sexuálně zneužívá děti. Rozhodnutí přichází více než měsíc poté, co se vedení polské katolické církve rozhodlo předat případ biskupa Edwarda Janiaka Vatikánu k rozsouzení.

Domácí zpravodajství

Katolická církev vyčíslila ztrátu za dobu koronaviru na 220 milionů Kč

ČTK / 24. 6. 2020 8:29

Katolická církev vyčíslila ztrátu za dobu koronaviru na 220 milionů Kč Česká katolická církev vyčíslila své ztráty za dobu pandemie koronaviru na 220 milionů korun. Suma je předběžná a zahrnuje výpadek zisku z kostelních sbírek, výpovědi z pronájmu provozoven a bytů, které katolická církev spravuje, ztráty na vstupném do muzeí či z provozování hotelů a restaurací.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)