Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
UNESCO zrekonstruuje dva kostely a mešitu v Mosulu

Ze světa

UNESCO zrekonstruuje dva kostely a mešitu v Mosulu

vaticannews / 15. 2. 2022 22:00

Po osvobození Mosulu dochází díky spolupráci místních orgánů a mezinárodní pomoci k postupné obnově kulturních a církevních památek. Po téměř čtyřech letech přípravných prací má v březnu začít rekonstrukce dvou kostelů a mešity. Prvním partnerem, který se k tomuto úsilí připojil, jsou Spojené arabské emiráty.

Ze světa

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách

ČTK / 15. 2. 2022 21:06

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách Po téměř dvou letech se poprvé na poutní místo ve francouzských Lurdách vrátili návštěvníci, nebyli zde od začátku pandemie covidu-19. K návratu došlo symbolicky, 11. února, protože v tento den v roce 1858 se zde poprvé údajně zjevila Uzavření jeskyně se výrazně podepsalo na návštěvnosti jihofrancouzského města se 14.000 obyvatel, jehož rozpočet závisí z 90 procent na cestovním ruchu.

Domácí zpravodajství

Předseda ČBK arcibiskup Graubner podpořil Benedikta XVI. v kauze kolem zneužívání

ČTK, red. / 15. 2. 2022 20:55

Předseda ČBK arcibiskup Graubner podpořil Benedikta XVI. v kauze kolem zneužívání Předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner vyjádřil podporu emeritnímu papeži Benediktovi XVI. v kauze údajného krytí sexuálního zneužívání. Dopis poslal do vatikánského bydliště bývalého papeže a adresoval jej jménem českých a moravských biskupů. S vyjádřením není spokojen předseda spolku Někdo Ti uvěří Jiří Kylar.

Domácí zpravodajství

Duka se zastal Josepha Ratzingera, kvůli kauze kolem zneužívání, píše o „mnichovské zradě podruhé“

ČTK / 10. 2. 2022 21:06

Duka se zastal Josepha Ratzingera, kvůli kauze kolem zneužívání, píše o „mnichovské zradě podruhé“ Pražský arcibiskup Dominik Duka se zastal emeritního papeže Benedikta XVI. v případu jeho obvinění z krytí sexuálního obtěžování. Duka ve svém textu zveřejněném v německém deníku Die Tagespost protestuje proti Ratzingerovu obvinění a mnichovského arcibiskupa i předsedu německé biskupské konference povolává k zodpovědnosti za očernění a pošpinění pověsti papeže Benedikta XVI.

Ze světa

Portugalské komisi k obtěžování v církvi se za měsíc přihlásily stovky lidí

ČTK / 10. 2. 2022 20:57

Portugalské komisi k obtěžování v církvi se za měsíc přihlásily stovky lidí Nezávislé komisi, která zkoumá případy sexuálního zneužití v katolické církvi v Portugalsku, se za první měsíc činnosti přihlásilo přes 200 lidí. To je mnohonásobně více, než kolik podnětů dostaly církevní špičky za posledních 20 let.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)