Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Česko si připomíná sebeupálení Jana Palacha. ČT odvysílá requiem

Domácí zpravodajství

Česko si připomíná sebeupálení Jana Palacha. ČT odvysílá requiem

ČTK, iRozhlas.cz, red. / 16. 1. 2022 12:45

V neděli 16. ledna si připomínáme 53. výročí upálení Jana Palacha. K jeho památníku u Národního muzea na pražském Václavském náměstí položil věnce předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a spolu s ním další senátoři. Česká televize pak v pondělí večer odvysílá pořad o jeho sebeupálení, po kterém bude následovat záznam koncertu requiem z Památníku Jana Palacha ve Všetatech.

Ze světa

Papež František poděkoval řeholnici za padesát let péče o lidi z LGBT menšiny

Vlastní zpráva /pš / 16. 1. 2022 15:06

Papež František poděkoval řeholnici za padesát let péče o lidi z LGBT menšiny Sestře Jeannine Gramickové poděkoval papež František za její péči o homosexuální, transsexuální a bisexuální komunitu zvláštním dopisem. František v dopise ocenil blízkost, soucit a něhu, se kterou sestra Gramicková těmto lidem slouží. Zároveň ocenil, že se tato žena nezalekla utrpení těch, kdo jí byli svěřeni a připomněl také těžké situace, kdy Bůh mlčí. 

Ze světa

Kardinál Czerny: Záchrana migrantů na moři je nejvyšší službou

vaticannews, red. / 15. 1. 2022 12:07

Kardinál Czerny: Záchrana migrantů na moři je nejvyšší službou Prefekt vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj, kardinal Michael Czerny, se obrátil k dobrovolníkům z organizace „Mediterranea“, v němž jim papežovým jménem vyslovuje podporu několik dní před zahájením nové mise lodi „Mare Jonio“. „Přijít na pomoc našim bratrům a sestrám migrantům je tou nejvyšší službou, kterou můžete nabídnout“, píše kardinál Czerny záchranářům.

Ze světa

Katolická diecéze se omluvila za vyzvídání, zda zneužitá oběť je gay

ČTK / 15. 1. 2022 11:31

Katolická diecéze se omluvila za vyzvídání, zda zneužitá oběť je gay Katolická diecéze v Polsku se tento týden omluvila za to, že požádala soud, aby stanovil, zda muž, kterého v dětství sexuálně zneužíval kněz, je gay a zda mu sexuální kontakt mohl být příjemný a zda z něj mohl mít materiální prospěch. Po široké kritice bielsko-žywiecká diecéze uvedla, že její žádost k soudu neměla obsahovat otázky týkající se sexuality oběti.

Domácí zpravodajství

Sčítání lidu 2021: V Česku ubývá věřících, kteří se hlásí k tradičním církvím

ČTK, red. / 13. 1. 2022 20:10

Sčítání lidu 2021: V Česku ubývá věřících, kteří se hlásí k tradičním církvím V České republice ubývá lidí, kteří se hlásí k nějaké církvi či náboženskému směru. Naopak přibývá nevěřících či věřících bez konkrétní církve či společenství. Ukázaly to první výsledky loňského sčítání lidu, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Z údajů vyplývá, že římskokatolická církev za poslední desetiletí přišla téměř o třetinu věřících, tedy o více než 340.000.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 316)