Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Setkání na střeše Arcibiskupského paláce hodnotí policie jako možný přestupek

Domácí zpravodajství

Setkání na střeše Arcibiskupského paláce hodnotí policie jako možný přestupek

ČTK / 9. 7. 2021 13:42

Dubnový večírek, který se konal na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí, vyhodnotila policie jako možné přestupkové jednání. Událost i sedm zúčastněných lidí proto oznámila k dořešení příslušným orgánům. Akce se konala v době, kdy byla podobná setkání zakázána kvůli pandemické situaci.

Ze světa

Podle šéfa korejské zpravodajské služby se pracuje na možné návštěvě papeže v Severní Koreji

ČTK / 9. 7. 2021 13:17

Podle šéfa korejské zpravodajské služby se pracuje na možné návštěvě papeže v Severní Koreji Šéf jihokorejské zpravodajské služby Pak Če-won řekl, že pracuje na možné návštěvě papeže Františka v Severní Koreji. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na agenturu Fides, která je spojená s Vatikánem. Byla by to vůbec první návštěva papeže v uzavřeném státu, který na svém území neumožňuje trvalé působení kněží.

Domácí zpravodajství

Olomoucké arcibiskupství věnuje dřevo na obnovu tornádem zničeného kostela

ČTK / 9. 7. 2021 10:22

Olomoucké arcibiskupství věnuje dřevo na obnovu tornádem zničeného kostela Dřevo na novou střechu kostela v Moravské Nové Vsi, kterou v červnu zničilo tornádo, věnuje ze svých lesů olomoucké arcibiskupství. Na poskytnutí daru z církevních lesů se arcibiskupství dohodlo s Mariánem Kalinou, který je v Moravské Nové Vsi farářem. Dar stvrdil také olomoucký arcibiskup Jan Graubner s brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem, pod jehož diecézi farnost i další místa postižená tornádem spadají. 

Ze světa

Masakr židů v Jedwabném spáchali místní Poláci. Polský primas kardinál Glemp se za to omluvil

ČTK / 9. 7. 2021 10:06

Masakr židů v Jedwabném spáchali místní Poláci. Polský primas kardinál Glemp se za to omluvil Během druhé světové války byli židé systematicky vyvražďováni německým nacistickým režimem, někdy se antisemitských zločinů dopouštěli i místní obyvatelé z okupovaných zemí. Takový byl i případ z polského městečka Jedwabne, kde místní Poláci zavraždili před 80 lety, 10. července 1941, nejméně 340 židů v místní stodole.

Kultura

Přátelé podlipnických kostelů už 20 let usilují o obnovu a oživení tří vysočinských kostelíků

Vlastní zpráva / 8. 7. 2021 21:59

Přátelé podlipnických kostelů už 20 let usilují o obnovu a oživení tří vysočinských kostelíků Občanské sdružení Přátelé podlipnických kostelů letos slaví 20 let své činnosti. Tak dlouho se už snaží o obnovu a oživení tří vysočinských kostelíků pod hradem Lipnice, které ukrývají unikátní nástěnné malby ze 14. století.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
47%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 310)