Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikánská muzea jsou opět přístupná

Ze světa

Vatikánská muzea jsou opět přístupná

Vlastní zpráva / 28. 6. 2021 0:34

Po delší pauze způsobené pandemií covidu se návštěvníkům opět otevřela vatikánská muzea; vedle obecně známých exponátů si návštěvník může prohlédnout jedny z nejstarších dochovaných tabulek s náboženskými klínopisnými texty z oblasti Mezopotámie, vodunské africké masky a mnoho dalšího z rozličných náboženství.

Domácí zpravodajství

Duka považuje reportáž o sexuálním zneužívání za diskreditační kampaň připomínající totalitní režimy

Vlastní zpráva / 25. 6. 2021 23:58

Duka považuje reportáž o sexuálním zneužívání za diskreditační kampaň připomínající totalitní režimy Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes na webu Apha.cz uveřejnil stanovisko, ve kterém tvrdí, že katolická církev v České republice a jeho osoba je neoprávněně napadána z pochybení v problematice sexuálního zneužívání v církvi. Server Seznamzpravy.cz a Deník N obvinil z mediálních útoků.

Domácí zpravodajství

Pohromě při bouři na jižní Moravě neunikly ani kostely, přišly o krov i věž

ČTK / 25. 6. 2021 22:45

Pohromě při bouři na jižní Moravě neunikly ani kostely, přišly o krov i věž Bouře s krupobitím na jižní Moravě silně poškodila také církevní stavby. Farní kostel svatého Jakuba Staršího v Moravské Nové Vsi přišel o krov a má rozbité vitráže, v Hruškách spadla kostelní věž.

Domácí zpravodajství

V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se koná poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou

ČTK / 25. 6. 2021 15:11

V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se koná poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou V kostele sv. Anežky na pražském Spořilově se dnes koná poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou. V deštivém počasí si do místa, kam oblíbená herečka léta chodila, našlo cestu několik stovek lidí. Zádušní mše a uložení na hřbitově se uskuteční o týden později 2. července v jejích rodných Šlapanicích u Brna.

Domácí zpravodajství

Jižní Moravu zasáhlo tornádo, jsou oběti na životech. Charita a další nadace vyhlásily sbírku

ČTK, red. / 25. 6. 2021 0:15

Jižní Moravu zasáhlo tornádo, jsou oběti na životech. Charita a další nadace vyhlásily sbírku Na jihu Moravy se podle meteorologů 24. června s největší pravděpodobností objevilo tornádo, které si vyžádalo i lidské životy. Nejpostiženějšími oblastmi jsou především Břeclavsko s Hodonínskem.  Lidé i firmy začínají posílat peněžní dary na odstraňování škod. Sbírku vyhlásila například Nadace Via prostřednictvím portálu Darujme, peníze bude shromažďovat také Diecézní charita Brno.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
52%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
40%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 50)