Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Jezuité vydali prohlášení ke kauze Marko Rupnika

Ze světa

Jezuité vydali prohlášení ke kauze Marko Rupnika

Vatican News / 23. 2. 2023 10:54

Prohlášení s názvem "K uznání pravdy" bylo zveřejněno dne 21.2. na webu Tovaryšstva Ježíšova. Vychází z oznámení, která v posledních měsících shromáždil Referenční tým Delegace pro meziprovinční římské domy a díla Tovaryšstva Ježíšova o chování slovinského kněze Marko Rupnika. Je plánováno interní řízení.

Domácí zpravodajství

Opozice kritizuje, že se církevní náhrady od státu každoročně valorizují o inflaci

Lidovky.cz / 21. 2. 2023 12:24

Opozice kritizuje, že se církevní náhrady od státu každoročně valorizují o inflaci Rostoucí ceny nepříjemně dopadají nejen na peněženky domácností. Vyšší výdaje čekají také erár, z něhož stát vyplatí církvím miliardy korun navíc jako finanční náhradu za nevydaný majetek. Tato suma se totiž každoročně úročí o inflační doložku. Téma v souvislosti se snížením valorizace penzí v neděli otevřel v pořadu Partie televize CNN Prima News místopředseda ANO Karel Havlíček.

Domácí zpravodajství

Dnes si připomínáme 500. výročí narození biskupa Jednoty bratrské Jana Blahoslava

ČTK / 20. 2. 2023 11:51

Dnes si připomínáme 500. výročí  narození biskupa Jednoty bratrské Jana Blahoslava Biskup Jednoty bratrské, humanista a národní buditel Jan Blahoslav, který se narodil 20. února 1523, byl představitelem reformačně orientovaného humanismu a je považován za předchůdce Jana Ámose Komenského. V Jednotě bratrské působil postupně jako pedagog, historiograf, kněz, biskup, diplomat a autor příruček.

Ze světa

Papež František k postní době: Postní cesta je synodální

Vatikán News, Církev.cz / 23. 2. 2023 11:31

Papež František k postní době: Postní cesta je synodální Pozvání vydat se za Ježíšem, abychom prohloubili a přijali jeho tajemství spásy a odpoutali se od průměrnosti a marnosti – tak lze vystihnout letošní poselství k postní době, v němž papež František zdůrazňuje vztah mezi postní a synodální cestou, k níž jsme jako církev zavázáni, zakořeněni v tradici a otevřeni vůči novosti. Český překlad poselství se připravuje.

Domácí zpravodajství

Diakonie bilancuje roční práci na podporu Ukrajině a uprchlíkům v ČR

ČTK / 17. 2. 2023 16:04

Diakonie bilancuje roční práci na podporu Ukrajině a uprchlíkům v ČR Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) od počátku ruské invaze na Ukrajinu, která začala před rokem, pomohla zhruba 6000 ukrajinských uprchlíků k integraci v Česku a denně rozdává teplá jídla a další materiální pomoc v zasažených východoukrajinských městech Izjum a Kupjansk. Mnoha válečným uprchlíkům poskytla organizace také bezplatnou psychologickou podporu a zaměstnala 50 uprchlíků.

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
39%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
57%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 182)