Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František telefonoval Joe Bidenovi

Ze světa

Papež František telefonoval Joe Bidenovi

Radiovaticana.cz / 14. 11. 2020 12:39

Ředitel Tiskového střediska Svatého stolce potvrdil, že papež František ve čtvrtek telefonicky hovořil s Joem Bidenem. Telefonát následuje po gratulaci Biskupské konference USA „druhému katolickému prezidentovi v dějinách země“.

Domácí zpravodajství

Starokatolíci zapůjčili pravoslavným svůj chrám. Po požáru kostela na Petříně se neměli kde scházet

Vlastní zpráva / 13. 11. 2020 18:44

Starokatolíci zapůjčili pravoslavným svůj chrám. Po požáru kostela na Petříně se neměli kde scházet Rumunská pravoslavná farnost, jejíž kostelík sv. Michaela na Petříně lehl před na konci října popelem, bude dočasně konat své bohoslužby ve starokatolické katedrále sv. Vavřince. Magistrát hlavního města Prahy jako vlastník pak připravuje obnovu objektu a také byla vyhlášena veřejná sbírka.  

Domácí zpravodajství

Počet lidí na svatbách, pohřbech a bohoslužbách by se mohl zvýšit

ČTK / 13. 11. 2020 15:27

Počet lidí na svatbách, pohřbech a bohoslužbách by se mohl zvýšit Pokud v České republice bude platit čtvrtý stupeň systému hodnocení epidemie, zvýší se počet osob na pohřbech, svatbách a bohoslužbách na maximálně 20 lidí. Vyplývá to ze systému, podle něhož se bude řídit postupné uvolňování protikoronavirových opatření v Česku a který dnes představil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Domácí zpravodajství

Na pražské Bílé hoře byl v den výročí bitvy odhalen Kříž smíření

ČTK / 10. 11. 2020 21:23

Na pražské Bílé hoře byl v den výročí bitvy odhalen Kříž smíření  V Aleji Českých exulantů nedaleko bojiště na Bílé hoře byl v neděli odhalen Kříž smíření. Ceremoniál jeho odhalení se konal v den výročí bitvy z roku 1620. Autorem kříže je německý benediktýnský mnich a umělecký kovář Abraham Fischer. Odhalení předcházely ekumenické nešpory přímo na Bílé hoře. 

Ze světa

Nizozemští protestanti se hlásí k podílu na pronásledování Židů

ČTK / 9. 11. 2020 22:06

Nizozemští protestanti se hlásí k podílu na pronásledování Židů Pětasedmdesát let po skončení druhé světové války Nizozemská protestantská církev (PKN) uznala svoji spoluvinu na pronásledování Židů. Předseda PKN René de Reuven včera, den před výročím pogromu v Německu, známého jako Křišťálová noc, poprosil židovskou obec o odpuštění.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)