Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Charlie Hebdo znovu otiskne karikatury Mohameda

Ze světa

Charlie Hebdo znovu otiskne karikatury Mohameda

ČTK / 1. 9. 2020 15:18

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo ve svém nejnovějším vydání znovu otiskne karikatury proroka Mohameda, které jako první zveřejnil v roce 2005 dánský deník Jyllands-Posten. Oznámil to dnes vedoucí redakce francouzského časopisu, na jehož kanceláře v lednu 2015 zaútočili islamisté. Nikdy si nedáme pokoj.

Ze světa

Podle pravoslavné církve bude Lenin dříve či později pohřben

ČTK / 1. 9. 2020 15:07

Podle pravoslavné církve bude Lenin dříve či později pohřben Vůdce bolševické revoluce Vladimír Iljič Lenin, jehož nabalzamované tělo i desítky let po pádu komunismu a zániku Sovětského svazu spočívá v mauzoleu na Rudém náměstí v centru Moskvy, bude dříve či později pochován. Uvedl to mluvčí ruské pravoslavné církve Vladimir Legojda.

Ze světa

Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími

ČTK / 28. 8. 2020 13:06

Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími Od příští středy se budou papežské audience opět konat za účasti věřících. Po poradě se zdravotnickými úřady o tom dnes rozhodl papež František, informovala agentura DPA. Bez veřejnosti se audience konaly kvůli šíření koronaviru od března.

Ze světa

Ženy v církvi: apoštolský nuncius kontaktoval zájemkyně o svěcení

La Croix / 26. 8. 2020 23:50

Ženy v církvi: apoštolský nuncius kontaktoval zájemkyně o svěcení Poté, co 22. července odevzdaly svou kandidaturu na místa podmíněná svěcením, se čtyřem ženám z uskupení „Všechny apoštolky“ dostalo odpovědi od apoštolské nunciatury. Mons. Celestino Migliore, papežský nuncius ve Francii, si přeje se s nimi individuálně setkat.

Ze světa

Vedení ruské pravoslavné církve vyměnilo hlavu běloruské církve

ČTK / 26. 8. 2020 0:16

Vedení ruské pravoslavné církve vyměnilo hlavu běloruské církve Nejsvětější synod ruské pravoslavné církve odvolal z čela běloruského církevního okruhu minského metropolitu Pavla a pověřil vedením běloruských věřících biskupa Venijamina (občanským jménem Vital Tupeko), oznámil dnes ruský list Kommersant s odvoláním na mluvčího církve.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
58%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
25%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
17%
 
(Počet hlasů celkem: 12)