Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Birminghamu někdo poničil pět mešit

Ze světa

V Birminghamu někdo poničil pět mešit

ČTK / 22. 3. 2019 15:34

V anglickém Birminghamu někdo poničil pět mešit, na nichž rozbíjel okna. Pachatele ani motiv činu policie nezná. Na vyšetřování se však podílejí i experti na terorismus, informovaly dnes tiskové agentury, které připomínají, že vandalové řádili jen několik dní po teroristickém útoku na mešity v novozélandském městě Christchurch.

Domácí zpravodajství

Velhartický farář byl odvolán kvůli podezření ze znásilňování a zneužívání žen

Vlastní zpráva / 21. 3. 2019 17:01

Velhartický farář byl odvolán kvůli podezření ze znásilňování a zneužívání žen Českobudějovické biskupství během ledna odvolalo prakticky ze dne na den kněze Vendelína Zboroně z farnosti ve Velharticích, píše server Českého rozhlasu Plzeň. Žádné důvody odvolání kněze ale biskupství dosud nezveřejnilo. Server Seznam.cz ale zveřejnil svěděctví žen ve videopořadu, kde ženy tvrdí, že je farář sexuálně zneužíval.

Domácí zpravodajství

Katolická církev zřídí kontaktní místo pro zneužívané mladistvé

ČTK / 20. 3. 2019 21:22

Katolická církev zřídí kontaktní místo pro zneužívané mladistvé Česká katolická církev zřídí kontaktní místo pro mladistvé ohrožené sexuálním zneužíváním. Má například pomoci ke zprostředkování psychologické a právní pomoci.

Domácí zpravodajství

Předseda Sněmovny Vondráček bude mít s dalšími audienci u papeže

ČTK / 19. 3. 2019 21:52

Předseda Sněmovny Vondráček bude mít s dalšími audienci u papeže Česko-slovenských oslav 1150. výročí smrti svatého Cyrila v Římě se zúčastní delegace České biskupské konference i čeští a slovenští politici. Do Vatikánu 21. a 22. března pojede také předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda slovenské Národní rady Andrej Danko. Kromě slavnostní mše k uctění památky sv. Cyrila je na programu také audience Vondráčka a Danka u papeže Františka.

Ze světa

Papež nepřijal rezignaci francouzského kardinála Barbarina

ČTK/radiovaticana.cz / 19. 3. 2019 21:39

Papež nepřijal rezignaci francouzského kardinála Barbarina Papež František dnes odmítl přijmout rezignaci francouzského kardinála, jehož soud v Lyonu na počátku měsíce shledal vinným z toho, že zatajoval sexuální zneužívání nezletilých jiným duchovním. Osmašedesátiletý Philippe Barbarin se proti rozhodnutí soudu chystá odvolat. 

Článek měsíce

Odvaha odmítnout obranářský postoj a jít po cestě usmíření

Marie Kolářová / 8. 12. 2022

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
10%
 
ne
43%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
20%
 
(Počet hlasů celkem: 60)