Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
CVVM: Češi nejvíce důvěřují armádě a policii a nejméně politikům a církvím

Domácí zpravodajství

CVVM: Češi nejvíce důvěřují armádě a policii a nejméně politikům a církvím

ČTK / 29. 3. 2019 0:08

Češi nadále nejvíce důvěřují armádě a policii, a naopak nejméně církvím a politickým stranám. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Armádě a policii věří více než dvě třetiny lidí, zatímco církvím a politickým stranám jen asi čtvrtina. Od loňského března se důvěra příliš nezměnila.

Ze světa

Chilské arcibiskupství musí zaplatit odškodnění obětem zneužívání

ČTK / 29. 3. 2019 0:04

Chilské arcibiskupství musí zaplatit odškodnění obětem zneužívání Arcibiskupství v chilské metropoli Santiago de Chile musí zaplatit odškodnění třem mužům, kteří byli jako nezletilí sexuálně zneužíváni chilským katolickým knězem Fernandem Karadimou. Odvolací soud ve středu rozhodl, že každý dostane 100 milionů pesos (asi 3,4 milionu Kč). Podle španělského deníku El País jde v Chile o bezprecedentní rozhodnutí, které otevírá dveře dalším podobným kauzám.

Ze světa

Erdogan: Chrám Hagia Sofia by mohl být přeměněn na mešitu

ČTK / 26. 3. 2019 22:48

Erdogan: Chrám Hagia Sofia by mohl být přeměněn na mešitu Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že slavný istanbulský chrám Boží moudrosti (Hagia Sofia) by mohl být přeměněn na mešitu. Reagoval tím na stále častější výzvy turecké veřejnosti, aby tento plán podpořil. Dosud tato symbolická stavba slouží jako muzeum. 

Ze světa

Mexiko žádá Španělsko a papeže o omluvu za conquistu

ČTK / 26. 3. 2019 22:49

Mexiko žádá Španělsko a papeže o omluvu za conquistu Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador požádal Španělsko a Vatikán o omluvu za dobytí Ameriky před pěti stoletími, které nazval invazí doprovázenou mnoha zločiny. Prezident oznámil, že poslal dopis španělskému králi Felipovi VI. a papeži Františkovi.

Ze světa

Redakce vatikánského časopisu pro ženy podala hromadnou výpověď

Vlastní zpráva / 26. 3. 2019 16:25

Redakce vatikánského časopisu pro ženy podala hromadnou výpověď Členky redakce vatikánského časopisu pro ženy, který vychází jako měsíčník novin L'Osservatore Romano, podaly hromadnou výpověď. Zdůvodnily ji tím, že se je vedení deníku snaží zdiskreditovat a "dostat je pod kontrolu mužů". Tyto snahy se podle redaktorek zintenzivnily poté, co letos napsaly o sexuálním zneužívání jeptišek kněžími. Šéf deníku L'Osservatore Romano Andrea Monda obvinění redaktorek z diskreditace a ovládnutí odmítl.

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
39%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
57%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 182)