Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Jeruzalém hlásí střety mezi izraelskou policií a Palestinci, 150 zraněných

Ze světa

Jeruzalém hlásí střety mezi izraelskou policií a Palestinci, 150 zraněných

ČTK / 16. 4. 2022 1:07

U mešity Al-Aksá v Jeruzalémě vypukly dnes ráno střety mezi izraelskou policií a Palestinci. Podle zdravotníků bylo zraněno 150 Palestinců, izraelská policie má tři raněné. V oblasti se v posledních týdnech zvýšilo napětí a sílí izraelsko-palestinské srážky, ty dnešní jsou největší od začátku muslimského postního měsíce ramadánu.

Ze světa

Velikonoce jsou ve znamení hluku války, řekl na Velký pátek kardinál Cantalamessa

ČTK / 15. 4. 2022 23:57

Velikonoce jsou ve znamení hluku války, řekl na Velký pátek kardinál Cantalamessa Letošní Velikonoce jsou ve znamení zlozvěstného hluku války. Při obřadu, který připomněl ukřižování Ježíše, to řekl vatikánský kazatel kardinál Raniero Cantalamessa. Při rozhovoru s italskou televizí RAI papež František dnes prohlásil, že "válka je všude". Večer se konalo procesí u římského Kolosea, během kterého mimo jiné nesly kříž společně dvě ženy z Ruska a Ukrajiny.

Ze světa

Papež umyl nohy vězňům při rituálu spojeném se Zeleným čtvrtkem

ČTK, red. / 15. 4. 2022 0:54

Papež umyl nohy vězňům při rituálu spojeném se Zeleným čtvrtkem Papež František dnes při návštěvě věznice nedaleko Říma umyl nohy 12 vězňům. Tímto rituálem si katolíci připomínají na Zelený čtvrtek poslední večeři Ježíše s apoštoly. V krátkém vystoupení papež vyzdvihl význam odpouštění a vzájemné pomoci bez postranních úmyslů. Po dvou letech poznamenaných pandemií covidu-19 se oslavy Velikonoc ve Vatikánu vrací k běžné podobě.

Ze světa

Kyperský arcibiskup odsoudil invazi na Ukrajinu, Putin se prý chová nekřesťansky

ČTK / 15. 4. 2022 0:40

Kyperský arcibiskup odsoudil invazi na Ukrajinu, Putin se prý chová nekřesťansky Hlava kyperské pravoslavné církve, arcibiskup Chrysostomos II., kritizoval ruskou invazi na Ukrajinu a chování ruského prezidenta Vladimira Putina označil na "nekřesťanské". Arcibiskup rovněž vyjádřil pochybnosti o tom, že Putin je duševně zdráv.

Ze světa

Od ledna se v Portugalsku přihlásilo 290 údajných obětí obtěžování v církvi

ČTK / 15. 4. 2022 0:29

Od ledna se v Portugalsku přihlásilo 290 údajných obětí obtěžování v církvi Portugalské komisi, která zkoumá případy sexuálního obtěžování v katolické církvi, se během prvních třech měsíců působení přihlásilo 290 údajných obětí, které byly v době činů nezletilé. Jedná se o případy od roku 1950 do současnosti. Podle členů komise, která má fungovat jeden rok, je však tento počet jen pomyslnou špičku ledovce.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)