Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelíci pořádají ekumenicky otevřené setkání zájemců o liturgickou a duchovní obnovu

Domácí zpravodajství

Evangelíci pořádají ekumenicky otevřené setkání zájemců o liturgickou a duchovní obnovu

Vlastní zpráva / 12. 10. 2023 21:52

Na faře a v kostele Českobratrské církve evangelické v Poličce na Vysočině se uskuteční liturgický seminář evangelické liturgické iniciativy Coena. Setkání se koná ve dnech 19. až 21. října.  Seminář bude věnován otázkám spojených s liturgickou reformou v širším kontextu přesahující evangelickou církev, a proto jsou podle pořadatelů zváni i křesťané ze široké ekumény.

Ze světa

Japonská vláda chce požádat o úřední rozpuštění Církve sjednocení

ČTK / 12. 10. 2023 18:03

Japonská vláda chce požádat o úřední rozpuštění Církve sjednocení Japonská vláda hodlá požádat o úřední rozpuštění Církve sjednocení, o jejíž roli ve společnosti se začalo v Japonsku intenzivně debatovat po loňské vraždě expremiéra Šinzóa Abeho. O žádosti by měl rozhodnout soud v Tokiu. Podle agentury Kjódó by úřední rozpuštění pro církev založenou v Jižní Koreji znamenalo odebrání některých výhod, například daňových.

Ze světa

Ve státě New Jersey se otevřel největší hinduistický chrám v USA

ČTK / 11. 10. 2023 14:02

Ve státě New Jersey se otevřel největší hinduistický chrám v USA Malé městečko mezi New Yorkem a Filadelfií je od nynějška domovem největšího hinduistického chrámu ve Spojených státech. Masivní areál z mramoru a vápence u obce Robbinsville se otvírá veřejnosti více než deset let po začátku stavby a po milionech hodin lidské práce.

Ze světa

Papeže znepokojuje blokáda Pásma Gazy, Izrael má však právo se bránit

ČTK / 11. 10. 2023 14:03

Papeže znepokojuje blokáda Pásma Gazy, Izrael má však právo se bránit Papeže Františka velmi znepokojuje úplná blokáda, kterou v posledních dnech zažívá Pásmo Gazy. Napadený, tedy Izrael, má však právo se bránit, uvedl papež při dnešní dopolední audienci na Svatopetrském náměstí. Papež také vyzval věřící, aby se modlili za "drahou a mučednickou Ukrajinu".

Ze světa

Papež vyzval k ukončení násilí v Izraeli i Gaze. České církve odsoudily teroristický útok

Vlastní zpráva / 8. 10. 2023 17:47

Papež vyzval k ukončení násilí v Izraeli i Gaze. České církve odsoudily teroristický útok Papež František vyzval k ukončení útoků a násilí v Izraeli a Gaze. Terorismus a válka nevyřeší žádné problémy, ale přinesou jen další utrpení a smrt nevinných lidí, řekl papež ve své týdenní promluvě k věřícím. Ekumenická rada církví v České republice  (ERC) pak v krátkém prohlášení odsoudila teroristické útoky proti státu Izrael a civilnímu obyvatelstvu.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)