Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V bývalém klášteře v centru Brna najdou útočiště ženy a rodiny z Ukrajiny

Domácí zpravodajství

V bývalém klášteře v centru Brna najdou útočiště ženy a rodiny z Ukrajiny

ČTK / 8. 5. 2022 15:02

Brněnské biskupství upravuje bývalý klášter voršilek v centru Brna pro potřeby uprchlíků z Ukrajiny napadené Ruskem. Prostory jsou přednostně určené pro rodiny v kritické situaci, které vyžadují soustředěnější péči, rodiny s dětmi s vážnými nemocemi nebo postižením, dále pro ženy s různými traumaty, těhotné a ženy po porodu a zdravotních zákrocích.

Domácí zpravodajství

Představitelé církví uctili válečné oběti v popravčí místnosti věznice na Pankráci

e-cirkev.cz / 6. 5. 2022 9:34

Představitelé církví uctili válečné oběti v popravčí místnosti věznice na Pankráci 5. května uplynulo 77 let od vypuknutí  povstání českého lidu. Mnoho obyvatel tehdejšího protektorátu zemřelo během běsnění nacistického režimu nejen na pouličních barikádách, ale také ale také na pražském Pankráci. Jejich památku připomněl v prostorách věznice pietní akt. Obětem, které si zde vyslechly rozsudek smrti, přišli projevit úctu zástupci parlamentu, vlády, hlavního města, pražského arcibiskupství, české obce sokolské a také synodní senior ČCE Pokorný.

Ze světa

Papež se poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle

ČTK / 5. 5. 2022 18:32

Papež se poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle Papež František se dnes poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle. Informovala o tom agentura AFP. Pětaosmdesátiletý papež si již delší dobu stěžuje na akutní bolesti kolen a tento týden uvedl, že kvůli tomu není schopen chůze.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo kultury neodebere registraci odnoži ruské pravoslavné církve v Česku

ČTK / 5. 5. 2022 9:39

Ministerstvo kultury neodebere registraci odnoži ruské pravoslavné církve v Česku Ministerstvo kultury (MK) neodebere registraci odnoži ruské pravoslavné církve v Česku. Na základě vyjádření nejvyššího představitele ruské pravoslavné církve, moskevského patriarchy Kirilla, který podporuje ruskou invazi na Ukrajině, dostalo MK podnět k odebrání registrace.

Ze světa

Papež František zvolil k popisu rozhovoru s patriarchou Kirillem nevhodný tón, tvrdí Moskva

ČTK / 5. 5. 2022 8:46

Papež František zvolil k popisu rozhovoru s patriarchou Kirillem nevhodný tón, tvrdí Moskva Vedení ruské pravoslavné církve se včera ohradilo proti výrokům papeže Františka, který v úterý popsal svůj březnový rozhovor s moskevským patriarchou Kirillem. Podle Moskvy papež referoval o jednání chybným tónem a zkreslil jeho obsah, píše deník Corriere della Sera. 

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 127)