Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Univerzita Palackého udělila čestný doktorát vídeňskému arcibiskupu Schönbornovi

Domácí zpravodajství

Univerzita Palackého udělila čestný doktorát vídeňskému arcibiskupu Schönbornovi

ČTK / 13. 9. 2023 1:11

Univerzita Palackého v Olomouci udělila čestný doktorát vídeňskému arcibiskupovi kardinálu Christophu Schönbornovi, rakouskému teologovi s českými kořeny. Nejvyšším akademickým ohodnocením tak ocenila jednoho z nejznámějších teologů sklonku 20. století a počátku 21. století, jeho snahu a pomoc při obnově teologického učení v postkomunistickém Československu, ale i jeho dlouholetou spolupráci s olomouckou teologickou fakultou.

Ze světa

Ve Švýcarsku byla odhalena tisícovka případů sexuálního zneužívání v církvi

ČTK / 13. 9. 2023 1:22

Ve Švýcarsku byla odhalena tisícovka případů sexuálního zneužívání v církvi Ve Švýcarsku bylo odhaleno nejméně 1002 případů sexuálního zneužívání v prostředí římskokatolické církve od poloviny minulého století. Obviněno v té souvislosti bylo 510 lidí a identifikováno bylo 921 obětí, informovali dnes podle agentury DPA ve své zprávě historikové Curyšské univerzity.  

Ze světa

Vatikán blahořečil polskou rodinu zavražděnou roku 1944 nacisty za ukrývání Židů

ČTK / 11. 9. 2023 8:25

Vatikán blahořečil polskou rodinu zavražděnou roku 1944 nacisty za ukrývání Židů Katolická církev v neděli během slavnostní liturgie konané ve vsi Markowa na jihovýchodě Polska blahořečila devítičlennou rodinu Ulmových, kterou v březnu 1944 zavraždili nacisté kvůli tomu, že u sebe skrývala Židy.

Domácí zpravodajství

Biskupové se setkají s oběťmi zneužívání na Velehradě a ve Staré Boleslavi

ČTK, církev.cz, red / 8. 9. 2023 19:20

Biskupové se setkají s oběťmi zneužívání na Velehradě a ve Staré Boleslavi Všichni, kdo se setkali s jakýmkoliv způsobem zneužívání v církvi, v rodině, na pracovišti nebo kdekoli jinde, jsou zváni k modlitbě a setkání navzájem mezi sebou i s biskupy Josefem Nuzíkem a Zdenkem Wasserbauerem na dvou významných poutních místech.

Ze světa

Ukrajina vzpomíná na zemřelého teologa Kozlovského, ve vězení na Donbasu ho mučili

ČTK / 7. 9. 2023 22:29

Ukrajina vzpomíná na zemřelého teologa Kozlovského, ve vězení na Donbasu ho mučili Ukrajinská média dnes vzpomínají na ukrajinského teologa a duchovního Ihora Kozlovského, který zemřel v noci na středu 6. září na infarkt. Devětašedesátiletého religionistu v minulosti dva roky věznili proruští separatisté z takzvané Doněcké lidové republiky (DNR).

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)