Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Duchovní služba armády slaví 25 let, působí v ní 37 kaplanů

Domácí zpravodajství

Duchovní služba armády slaví 25 let, působí v ní 37 kaplanů

ČTK, lkt / 19. 9. 2023 7:24

Duchovní služba armády si připomněla 25 let své existence, za usilování o její vznik dnes dostal Záslužný kříž ministryně obrany Josef Šupa. Podle hlavního kaplana duchovní služby Jaroslava Knichala v sobě práce vojenského kaplana pojí lásku k Bohu a lásku k vlasti, zároveň se nevyhne výzvám a napětí.    

Domácí zpravodajství

Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu

bip.cz, red. / 18. 9. 2023 11:13

Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu Po konzultaci a doporučení kněžské rady, diecézní pastorační rady a okrskových vikářů biskup Tomáš Holub na pouti v Teplé v sobotu 9. září oznámil svůj záměr na 1. neděli adventní 3. prosince letošního roku vydat pastýřský list, kterým svolá diecézní synodu. Biskupství vítá, když budou věřící o tomto záměru diskutovat.

Ze světa

Papež Pius XII. měl podrobné informace o holokaustu, píše Corriere della Sera

ČTK / 17. 9. 2023 21:03

Papež Pius XII. měl podrobné informace o holokaustu, píše Corriere della Sera Papež Pius XII. měl za druhé světové války podrobné informace o nacistických zvěrstvech páchaných v okupovaném Polsku a o masovém vyvražďování v tamních nacistických vyhlazovacích táborech. S odkazem na nově objevenou korespondenci to napsal list Corriere della Sera, který ale dodává, že Vatikán tyto informace nezveřejňoval, protože se mohl obávat o bezpečí zdrojů z katolického odboje.

Ze světa

Macron se chce zúčastnit bohoslužby s papežem v Marseille, část veřejnosti jeho záměr kritizuje

ČTK, red. / 16. 9. 2023 22:07

Macron se chce zúčastnit bohoslužby s papežem  v Marseille, část veřejnosti jeho záměr kritizuje Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes obhajoval svůj záměr účastnit se příští týden bohoslužby, kterou povede v jihofrancouzském Marseille papež František. Část veřejnosti a zejména krajně levicoví politici prezidentovu účast kritizují, protože podle nich odporuje principu odluky státu a církve. Podle Macrona je ale neutralita zachována.

Domácí zpravodajství

Biskupové se setkali s oběťmi zneužívání. Spolek Někdo ti uvěří kritizoval místa i formát setkání

Vlastní zpráva / 16. 9. 2023 21:33

Biskupové se setkali s oběťmi zneužívání. Spolek Někdo ti uvěří kritizoval místa i formát setkání Na setkání duchovních s oběťmi zneužívání dorazila 15. září odpoledne na Velehrad  asi desítka lidí. Diskutoval s nimi biskup Josef Nuzík. Besedě předcházela společná modlitba a bohoslužba. Stejné setkání s biskupem Wasserbauerem proběhlo i ve Staré Boleslavi. Spolek Někdo ti uvěří kritizoval místo i formát setkání. Církvi pak popřal, aby se vydala na dobrou cestu.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 105)