Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tradiční velikonoční liturgie britské královské rodiny byla letos bez královny

Ze světa

Tradiční velikonoční liturgie britské královské rodiny byla letos bez královny

ČTK / 18. 4. 2022 0:27

Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny, královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese. Královna se v poslední době stále častěji vyhýbá veřejným aktivitám kvůli zdravotním problémům.

Ze světa

František zakončil velikonoční vigilii zvoláním "Kristus vstal z mrtvých" v ukrajinštině

ČTK / 17. 4. 2022 2:03

František zakončil velikonoční vigilii zvoláním Papež František neodsloužil na Bílou sobotu večer v bazilice svatého Petra velikonoční vigilii, která křesťanům připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Stalo se tak podle vatikánských médií kvůli bolesti kolen, kterou papež v poslední době cítí. Obřadu se ale účastnil a pronesl kázání, ve kterém znovu připomněl válku na Ukrajině, uvedly světové agentury. Na bohoslužbě byl i starosta ukrajinského Melitopolu, kterého během války unesly ruské jednotky.

Ze světa

Jeruzalém hlásí střety mezi izraelskou policií a Palestinci, 150 zraněných

ČTK / 16. 4. 2022 1:07

Jeruzalém hlásí střety mezi izraelskou policií a Palestinci, 150 zraněných U mešity Al-Aksá v Jeruzalémě vypukly dnes ráno střety mezi izraelskou policií a Palestinci. Podle zdravotníků bylo zraněno 150 Palestinců, izraelská policie má tři raněné. V oblasti se v posledních týdnech zvýšilo napětí a sílí izraelsko-palestinské srážky, ty dnešní jsou největší od začátku muslimského postního měsíce ramadánu.

Ze světa

Velikonoce jsou ve znamení hluku války, řekl na Velký pátek kardinál Cantalamessa

ČTK / 15. 4. 2022 23:57

Velikonoce jsou ve znamení hluku války, řekl na Velký pátek kardinál Cantalamessa Letošní Velikonoce jsou ve znamení zlozvěstného hluku války. Při obřadu, který připomněl ukřižování Ježíše, to řekl vatikánský kazatel kardinál Raniero Cantalamessa. Při rozhovoru s italskou televizí RAI papež František dnes prohlásil, že "válka je všude". Večer se konalo procesí u římského Kolosea, během kterého mimo jiné nesly kříž společně dvě ženy z Ruska a Ukrajiny.

Ze světa

Papež umyl nohy vězňům při rituálu spojeném se Zeleným čtvrtkem

ČTK, red. / 15. 4. 2022 0:54

Papež umyl nohy vězňům při rituálu spojeném se Zeleným čtvrtkem Papež František dnes při návštěvě věznice nedaleko Říma umyl nohy 12 vězňům. Tímto rituálem si katolíci připomínají na Zelený čtvrtek poslední večeři Ježíše s apoštoly. V krátkém vystoupení papež vyzdvihl význam odpouštění a vzájemné pomoci bez postranních úmyslů. Po dvou letech poznamenaných pandemií covidu-19 se oslavy Velikonoc ve Vatikánu vrací k běžné podobě.

Článek měsíce

Odvaha odmítnout obranářský postoj a jít po cestě usmíření

Marie Kolářová / 8. 12. 2022

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
15%
 
(Počet hlasů celkem: 99)