Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
František zakončil velikonoční vigilii zvoláním

Ze světa

František zakončil velikonoční vigilii zvoláním "Kristus vstal z mrtvých" v ukrajinštině

ČTK / 17. 4. 2022 2:03

Papež František neodsloužil na Bílou sobotu večer v bazilice svatého Petra velikonoční vigilii, která křesťanům připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Stalo se tak podle vatikánských médií kvůli bolesti kolen, kterou papež v poslední době cítí. Obřadu se ale účastnil a pronesl kázání, ve kterém znovu připomněl válku na Ukrajině, uvedly světové agentury. Na bohoslužbě byl i starosta ukrajinského Melitopolu, kterého během války unesly ruské jednotky.

Ze světa

Jeruzalém hlásí střety mezi izraelskou policií a Palestinci, 150 zraněných

ČTK / 16. 4. 2022 1:07

Jeruzalém hlásí střety mezi izraelskou policií a Palestinci, 150 zraněných U mešity Al-Aksá v Jeruzalémě vypukly dnes ráno střety mezi izraelskou policií a Palestinci. Podle zdravotníků bylo zraněno 150 Palestinců, izraelská policie má tři raněné. V oblasti se v posledních týdnech zvýšilo napětí a sílí izraelsko-palestinské srážky, ty dnešní jsou největší od začátku muslimského postního měsíce ramadánu.

Ze světa

Velikonoce jsou ve znamení hluku války, řekl na Velký pátek kardinál Cantalamessa

ČTK / 15. 4. 2022 23:57

Velikonoce jsou ve znamení hluku války, řekl na Velký pátek kardinál Cantalamessa Letošní Velikonoce jsou ve znamení zlozvěstného hluku války. Při obřadu, který připomněl ukřižování Ježíše, to řekl vatikánský kazatel kardinál Raniero Cantalamessa. Při rozhovoru s italskou televizí RAI papež František dnes prohlásil, že "válka je všude". Večer se konalo procesí u římského Kolosea, během kterého mimo jiné nesly kříž společně dvě ženy z Ruska a Ukrajiny.

Ze světa

Papež umyl nohy vězňům při rituálu spojeném se Zeleným čtvrtkem

ČTK, red. / 15. 4. 2022 0:54

Papež umyl nohy vězňům při rituálu spojeném se Zeleným čtvrtkem Papež František dnes při návštěvě věznice nedaleko Říma umyl nohy 12 vězňům. Tímto rituálem si katolíci připomínají na Zelený čtvrtek poslední večeři Ježíše s apoštoly. V krátkém vystoupení papež vyzdvihl význam odpouštění a vzájemné pomoci bez postranních úmyslů. Po dvou letech poznamenaných pandemií covidu-19 se oslavy Velikonoc ve Vatikánu vrací k běžné podobě.

Ze světa

Kyperský arcibiskup odsoudil invazi na Ukrajinu, Putin se prý chová nekřesťansky

ČTK / 15. 4. 2022 0:40

Kyperský arcibiskup odsoudil invazi na Ukrajinu, Putin se prý chová nekřesťansky Hlava kyperské pravoslavné církve, arcibiskup Chrysostomos II., kritizoval ruskou invazi na Ukrajinu a chování ruského prezidenta Vladimira Putina označil na "nekřesťanské". Arcibiskup rovněž vyjádřil pochybnosti o tom, že Putin je duševně zdráv.

Článek měsíce

Trůn a oltář aneb jak s inaugurací nového prezidenta

Tomáš Petráček / 5. 3. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vnímáte ve velkých městech anonymní prožívání víry?
Ano
76%
 
Spíše ano
6%
 
Ne
18%
 
Spíše ne
0%
 
(Počet hlasů celkem: 17)