Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Desítkám organizací vadí nominace člena Opus Dei na zástupce ombudsmana

Domácí zpravodajství

Desítkám organizací vadí nominace člena Opus Dei na zástupce ombudsmana

Denik N / 11. 10. 2022 11:18

Desítky organizací podpořily otevřený dopis proti nominaci právníka Jakuba Kříže na pozici zástupce ombudsmana, uvádí dnes Denik N. Jakub Kříž je členem katolické církevní organizace Opus Dei. Do funkce ho prosazuje část lidoveckých senátorů.

Ze světa

Turecká opozice chce zákon o právu na svobodné nošení muslimského šátku

ČTK / 10. 10. 2022 21:46

Turecká opozice chce zákon o právu na svobodné nošení muslimského šátku Největší turecká opoziční strana před týdnem předložila v parlamentu návrh, který má zajistit ženám právo svobodně se rozhodnout, zda chtějí nosit ve veřejných institucích šátek. Zakryté vlasy podle muslimského kodexu oblékání ženy v Turecku mít nemusí a před lety to v této zemi bylo dokonce na úřadech či ve školách zakázáno. 

Ze světa

Papež František ostře kritizoval zacházení s migranty u evropských hranic

ČTK, red. / 9. 10. 2022 21:14

Papež František ostře kritizoval zacházení s migranty u evropských hranic Papež František dnes ostře kritizoval zacházení s migranty u evropských břehů. Odpírání vstupu migrantům označil za skandální, nechutné a hříšné. Jeho postoj je v rozporu s přístupem nastupující italské pravicové vlády. Také Česko čelí rekordní migraci. Policisté od začátku roku zajistili na území republiky zhruba 12 tisíc uprchlíků. Nejvíce z nich je ze Sýrie.

Ze světa

Emeritní biskup Zollitsch přiznal krytí viníků a liknavost v kauzách sexualizovaného násilí

Vlastní zpráva / 7. 10. 2022 21:17

Emeritní biskup Zollitsch přiznal krytí viníků a liknavost v kauzách sexualizovaného násilí Robert Zollitsch, bývalý freiburský arcibiskup a předseda DBK (německé biskupské konference) v letech 2008-2014, veřejně přiznal, že se v úřadě dopouštěl závažných chyb. Zollitsch sepsal své prohlášení už 31. srpna. Zveřejněno bylo minulý čtvrtek.

Ze světa

Prezidentská kampaň v Brazílii: Lula ujišťuje, že nemá smlouvu s ďáblem

ČTK, red. / 7. 10. 2022 10:05

Prezidentská kampaň v Brazílii: Lula ujišťuje, že nemá smlouvu s ďáblem Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb v Brazílii ovládla otázka víry, Boha a ďábla - levicový exprezident Luiz Inácio Lula da Silva musel vyvracet zprávy, že má "smlouvu s ďáblem", a ujišťoval, že je křesťan. Jeho volební soupeř Jair Bolsonaro, který je současnou hlavou Brazílie, bude muset vysvětlovat video, na němž hovoří v zednářské lóži.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 929)