Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zájem studentů přesahuje nabídku církevního školství

Domácí zpravodajství

Zájem studentů přesahuje nabídku církevního školství

Proglas.cz/red / 17. 9. 2013 13:39

Na včerejší svátek svaté Ludmily v Česku připadá také Den církevního školství. Katoličtí zřizovatelé provozují v zemi přes 60 vzdělávacích zařízení pro více než 18 tisíc žáků a studentů. Zájem studentů přitom překračuje možnosti nabídky církevního školství.

Ze světa

Kubánští biskupové vyzývají k politickým změnám v zemi

ČTK / 17. 9. 2013 13:18

Kubánští biskupové vyzývají k politickým změnám v zemi Římskokatolická církev na Kubě vyzvala komunistický režim k politickým reformám v zemi, které by měly provázet už zahájené sociální a ekonomické změny. Podle agentury AP tak učinila biskupská konference ve svém prvním pastýřském listu po dvaceti letech, jenž včera zveřejnila.

Domácí zpravodajství

Technaři chtějí protestovat na Svatováclavské pouti v Staré Boleslavi - AKTUALIZOVÁNO

ČTK / 17. 9. 2013 10:33

Technaři chtějí protestovat na Svatováclavské pouti v Staré Boleslavi - AKTUALIZOVÁNO Členové techno kultury Do It Yourself (DIY) chtějí na tradiční Svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi protestovat proti sílící moci katolické církve a také věznění členek hudební skupiny Pussy Riot v Rusku. Proto plánují 28. září na tomtéž místě souběžně uspořádat 10. ročník svého karnevalu, kterého se obvykle účastní několik tisíc lidí.

Ze světa

Německá křesťanská sekta prý odvezla děti do Čech, aby je ochránila před úřady

ČTK/red / 16. 9. 2013 17:37

Německá křesťanská sekta prý odvezla děti do Čech, aby je ochránila před úřady Křesťanská sekta Dvanáct kmenů, která je v Německu podezřelá z týrání dětí, údajně odvezla některé chlapce a děvčata do Česka, aby je tam ukryla před německými úřady. Ty jí na počátku září při rozsáhlé policejní razii odebraly 40 dětí právě kvůli podezření z jejich zneužívání.

Domácí zpravodajství

Poutě tří národů ve Zlatých Horách se zúčastní i Duka

ČTK / 16. 9. 2013 15:28

Poutě tří národů ve Zlatých Horách se zúčastní i Duka Tisíce věřících zamíří tuto sobotu na historické poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor na Jesenicku. Sejdou se tu na Pouti národů, která má zdůraznit propojení Čechů, Němců a Poláků s historickými kořeny tohoto místa. Národy budou zastupovat i představitelé církve, českou stranu například kardinál Dominik Duka.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)