Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Mendelův život přibližuje nová expozice ve starobrněnském opatství

Domácí zpravodajství

Mendelův život přibližuje nová expozice ve starobrněnském opatství

ČTK / 13. 12. 2022 12:29

Každodenní život Gregora Johanna Mendela přibližuje nově otevřená část stálé expozice Muzea starobrněnského opatství. Mendel v klášteře žil jako řeholník a také prováděl své pokusy, jimiž položil základy genetiky. Návštěvníci si v muzeu prohlédnou původní nábytek, slavnostní roucho a insignie, ale také skleničky, psací potřeby, společenské hry, tabatěrku nebo propálený ubrus s Mendelovým monogramem.

Domácí zpravodajství

Ve Slezsku mají první kapli zasvěcenou bratru Rogerovi z Taizé

starokatolici.cz / 12. 12. 2022 10:56

Ve Slezsku mají první kapli zasvěcenou bratru Rogerovi z Taizé V sobotu 10. 12. požehnal starokatolický biskup Pavel Benedikt Stránský v Českém Těšíně novou kapli, zasvěcenou bratru Rogerovi z Taizé. Starokatolická církev tak ve městě získává vlastní bohoslužebný prostor.

Ze světa

Slovenská prezidentka Čaputová se setkala s papežem ve Vatikánu

ČTK / 10. 12. 2022 22:08

Slovenská prezidentka Čaputová se setkala s papežem ve Vatikánu Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes na audienci ve Vatikánu předala papeži Františkovi obraz jeho jmenovce svatého Františka z Assisi od slovenské výtvarnice, vánoční ozdoby i cukroví. Během soukromého setkání v knihovně Apoštolského paláce, které trvalo 45 minut, mluvili o roli církve i Ukrajině.

Ze světa

Ukrajinská tajná služba hlásí nález ruských pasů v objektech církve

ČTK / 9. 12. 2022 14:39

Ukrajinská tajná služba hlásí nález ruských pasů v objektech církve Ukrajinská tajná služba SBU informovala o tom, že dokončila prohlídky v diecézích ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu v několika oblastech země. Tvrdí, že v nich našla mimo jiné ruské pasy, prokremelskou literaturu nebo vlajku takzvaného Novoruska.

Ze světa

Papež se před mariánským svátkem modlil za Ukrajinu a oběti holokaustu, na Východě ale neslaví

vaticannews, red. / 8. 12. 2022 15:21

Papež se před mariánským svátkem modlil za Ukrajinu a oběti holokaustu, na Východě ale neslaví V předvečer katolické slavnosti Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu, se papež František při generální audienci dovolával Mariiny útěchy pro "trýzněné obyvatele" sužované Ukrajiny a za ty, kteří jsou dnes "zkoušeni brutalitou války". A připomněl "strašlivou událost", "Operaci Reinhardt", při níž nacisté za druhé světové války v létě 1942 vyhladili 1,7 milionu polských Židů. 

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 128)