Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická církev vyčíslila ztrátu za dobu koronaviru na 220 milionů Kč

Domácí zpravodajství

Katolická církev vyčíslila ztrátu za dobu koronaviru na 220 milionů Kč

ČTK / 24. 6. 2020 8:29

Česká katolická církev vyčíslila své ztráty za dobu pandemie koronaviru na 220 milionů korun. Suma je předběžná a zahrnuje výpadek zisku z kostelních sbírek, výpovědi z pronájmu provozoven a bytů, které katolická církev spravuje, ztráty na vstupném do muzeí či z provozování hotelů a restaurací.

Domácí zpravodajství

Restituce přinesly 3950 soudních sporů, přes půlku jich skončilo

ČTK / 21. 6. 2020 18:08

Restituce přinesly 3950 soudních sporů, přes půlku jich skončilo Více než polovina z téměř 4000 soudních sporů zahájených při majetkovém vyrovnávání státu s církvemi už skončila. Vyplývá to ze zprávy o průběhu vydávání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, kterou v pondělí předloží pro informaci vládě ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Ze světa

Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly

ČTK, red. / 21. 6. 2020 17:57

Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly Papež František se dnes ve Vatikánu setkal se skupinou zdravotníků z Lombardie, kteří v posledních měsících sváděli tuhý boj s epidemií koronaviru. Jménem církve jim poděkoval za jejich „heroickou snahu“ a obětavost, kterou prokázali při neúnavné péči o nakažené. 

Ze světa

Británie: Centrální banka a anglikáni se omluvili za otrokářství

ČTK / 20. 6. 2020 22:10

Británie: Centrální banka a anglikáni se omluvili za otrokářství Zástupci britské centrální banky a anglikánské církve se dnes omluvili za historickou roli svých institucí v obchodování s otroky. Fakt, že vysoce postavení duchovní profitovali z otrokářství i z jeho zrušení, označila církevní mluvčí za "zdroj hanby", informoval zpravodajský web BBC. Debatu o minulosti v Británii vyvolala nedávná smrt amerického černocha George Floyda.

Ze světa

Halíkova kniha se stala v Americe náboženskou knihou roku

cka / 18. 6. 2020 15:32

Halíkova kniha se stala v Americe náboženskou knihou roku Autobiografie Tomáše Halíka From Underground Church to Freedom (Z podzemní církve do svobody, Notre Dame University Press, česky: To že byl život? NLN 2018) získala v USA zlatou medaili za nejlepší knihu roku v oblasti náboženství.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
9%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 94)