Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Aron Grünhut za války zachránil přes tisíc slovenských Židů

Ze světa

Aron Grünhut za války zachránil přes tisíc slovenských Židů

ČTK / 5. 5. 2024 19:34

Bratislavský obchodník Aron Grünhut, který za druhé světové války zachránil více než tisícovku Židů ze Slovenska a okolních zemí, zemřel před půl stoletím, 6. května 1974, v izraelském Tel Avivu. 

Ze světa

Zelenskyj na pravoslavné Velikonoce vzkázal, že Ukrajinci klekají jen k modlitbě

ČTK / 5. 5. 2024 19:33

Zelenskyj na pravoslavné Velikonoce vzkázal, že Ukrajinci klekají jen k modlitbě Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tuto neděli dne 5. května, kdy pravoslavní křesťané slaví Velikonoce, zdůraznil, že Ukrajinci klekají jen k modlitbě. Ukrajina už více než dva roky vzdoruje ruské agresi a nynější Velikonoce jsou třetí, které zažívá ve válečném stavu. 

Ze světa

Vzestup antisemitismu je nejhorší od druhé světové války, uvádí studie

ČTK / 5. 5. 2024 19:32

Vzestup antisemitismu je nejhorší od druhé světové války, uvádí studie Od teroristického útoku hnutí Hamás a dalších extremistů z Pásma Gazy na Izrael a po odvetné izraelské akci propukla celosvětově nejhorší vlna antisemitismus od druhé světové války. 

Domácí zpravodajství

Druhý den Slavností svobody v Plzni pokračoval bohoslužbou za veterány a oběti válek

ČTK; slavnostisvobody.cz; red / 4. 5. 2024 23:21

Druhý den Slavností svobody v Plzni pokračoval bohoslužbou za veterány a oběti válek Bohoslužbou za veterány a oběti válek začal v sobotu 4. května druhý den Slavností svobody, oslav osvobození západních Čech americkou armádou a konce druhé světové války. Více než hodinového obřadu v plné katedrále sv. Baroloměje, který sloužil v češtině i angličtině plzeňský biskup Tomáš Holub, se zúčastnily desítky potomků amerických a belgických veteránů, kteří v květnu 1945 osvobodili Plzeň. 

Ze světa

Neznámý pachatel hodil na varšavskou synagogu tři zápalné lahve

ČTK / 1. 5. 2024 19:14

Neznámý pachatel hodil na varšavskou synagogu tři zápalné lahve Neznámý útočník v noci na 1. května kolem 01:00 SELČ hodil tři zápalné lahve na synagogu v centru Varšavy. Případ vyšetřuje varšavská policie. Vrchní polský rabín, americký rodák Michael Schudrich, agentuře AP sdělil, že na synagoze „jsou díky obrovském štěstí nebo zázraku“ jen minimální škody.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 194)