Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavný kněz z Ruska byl zatčen za protiválečné kázání

Ze světa

Pravoslavný kněz z Ruska byl zatčen za protiválečné kázání

Vlastní zpráva / 9. 3. 2022 10:49

Pravoslavný kněz Ioann Burdin z obce Karabanovo severozápadně od Moskvy byl zatčen za kázání proti válce na Neděli všeobecného smíření (6.března), píše ruský server www.pravmir.ru. Již následující den se měl jeho případem zabývat okresní oblastní soud. Kněz byl odveden policií krátce po konci liturgie v chrámu Kristova vzkříšení.

Ze světa

Ruský patriarcha Kirill obviňuje z války na Ukrajině průvody gay hrdosti

Vlastní zpráva / 7. 3. 2022 23:44

Ruský patriarcha Kirill obviňuje z války na Ukrajině průvody gay hrdosti Moskevský patriarcha Kirill ve svém nedělním kázání obvinil z ruské invaze na Ukrajinu liberální západní hodnoty, přičemž upozornil zejména na průvody gay hrdosti, informuje o tom deník The Moscow Times.

Ze světa

Papež vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály, jednoho původem z Brna

ČTK / 7. 3. 2022 20:45

Papež vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály, jednoho původem z Brna Papež František vyslal na Ukrajinu dva vlivné kardinály. Jde o papežova almužníka a polského kardinála Konrada Krajewského, který odcestoval do Polska, odkud se chce dostat na Ukrajinu. Kardinál Michael Czerny, který je původem z Brna, pak v úterý odcestuje do Maďarska a bude se rovněž snažit dostat se do válkou zmítané země.

Ze světa

Konflikt na Ukrajině je válka, ne speciální vojenská operace, řekl papež

ČTK / 6. 3. 2022 16:58

Konflikt na Ukrajině je válka, ne speciální vojenská operace, řekl papež Papež František dnes odmítl ruské tvrzení, že na Ukrajině provádí „speciální vojenskou operaci“. Konflikt nazval válkou a Ukrajinu označil za „zemi mučedníků“, ve které „tečou potoky slz a krve“.

Ze světa

Putin navštívil Vatikán již šestkrát, papež František vždy apeloval na mír

Vlastní zpráva / 5. 3. 2022 17:23

Putin navštívil Vatikán již  šestkrát, papež František vždy apeloval na mír Zajímavé retrospektivní video o návštěvách ruského prezidenta Vladimíra Putina Svatého stolce přinesl ve čtvrtek magazín Rome Reports. Putin, který byl prezidentem Ruské federace v letech 2000–2008 a po intermezzu Dmitrije Medveděva ve funkci prezidenta (2008–2012) je současnou hlavou ruského státu, navštívil oficiálně Svatý stolec šestkrát.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vnímáte ve velkých městech anonymní prožívání víry?
Ano
73%
 
Spíše ano
7%
 
Ne
20%
 
Spíše ne
0%
 
(Počet hlasů celkem: 15)